Nowy rok szkolny. Minister cyfryzacji: jesteśmy lepiej przygotowani do nauki zdalnej

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 08:27
- Po stronie MEN, Ministerstwa Cyfryzacji oraz samych nauczycieli została wykonana olbrzymia praca pod względem przygotowania materiałów do edukacji zdalnej - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marek Zagórski, minister cyfryzacji.
Marek Zagórski
Marek ZagórskiFoto: W. Kusiński/PRSA

Według stanu na czwartek nauka stacjonarna odbywa się w prawie 100 proc. placówek oświatowych. Wyjątkiem jest 15 placówek pracujących w trybie mieszanym i 54, które pracują w trybie zdalnym.

1200 men.jpg
Nauka w dobie pandemii. Szef MEN: prawie wszystkie szkoły funkcjonują w trybie stacjonarnym

Posłuchaj
09:45 PR1 (mp3) 2020_09_04-08-14-38_for_media.mp3 Marek Zagórski: jesteśmy lepiej przygotowani do nauki zdalnej (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Marek Zagórski przyznał, że dziś "jesteśmy bogatsi o doświadczenia sprzed kilku miesięcy i tym samym lepiej przygotowani w tych kilku miejscach, gdzie lekcje nie mogły zacząć się w szkole". - Po stronie MEN, Ministerstwa Cyfryzacji, jak i samych nauczycieli została wykonana olbrzymia praca pod względem przygotowania materiałów do edukacji zdalnej. W wyniku samych działań Ministerstwa Cyfryzacji zostało zakupionych 145 tys. laptopów i 15 tys. tabletów, a w tej chwili finalizujemy - a dokładnie finalizuje NASK - zakup 40 tys. tabletów z kartami SIM, czyli uniezależnionymi od tego, czy dany uczeń posiada w domu internet - stwierdził minister cyfryzacji.

- Według stanu z ubiegłego tygodnia mieliśmy 139 gmin w Polsce, które nie złożyły wniosku o dofinansowanie na sprzęt komputerowy - dodał gość Polskiego Radia.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Katarzyna Gójska
Gość: Marek Zagórski (minister cyfryzacji)
Data emisji: 04.09.2020
Godzina emisji: 08.16

dn/ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nie widzę potrzeby, żeby zmieniać sposób oceniania uczniów". Szef MEN o maturze

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 08:23
- Przede wszystkim będzie to wykonane w sposób sprawiedliwy i obiektywny. Tak, żeby uczniowie wiedzieli, że ich praca przynosi pewne efekty, jest doceniana i ma odbicie w ocenach - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
rozwiń zwiń