Narodowe Czytanie z udziałem pary prezydenckiej. "Największa kampania społeczna na rzecz czytelnictwa"

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 07:49
- Jest jeden dzień, w którym można śmiało powiedzieć, że obchodzimy święto polskiej literatury. To jest dzień Narodowego Czytania - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Kolarski, sekretarz stanu w kancelarii prezydenta.
Para prezydencka zaprasza na Narodowe Czytanie
Para prezydencka zaprasza na Narodowe CzytanieFoto: Grzegorz Jakubowski / KPRP

Narodowe_czytanie_Balladyna.jpg
Narodowe Czytanie "Balladyny" na Białorusi

Wojciech Kolarski mówił, że Narodowe Czytanie jest największą kampanią społeczną na rzecz czytelnictwa oraz promocją klasyki polskiej literatury. - Dlatego dzisiaj się spotkamy, by czytać wspólnie "Balladynę" Juliusza Słowackiego - stwierdził sekretarz stanu w kancelarii prezydenta.

Posłuchaj
07:45 PR1_MPLS 2020_09_05-08-15-12.mp3 Wojciech Kolarski: spotkamy się, by czytać wspólnie "Balladynę" Juliusza Słowackiego (Jedynka/Sygnały dnia)

Szeroki zasięg akcji

Minister podkreślił, że ta inicjatywa ma prawdziwie wspólnotowy i obywatelskie charakter oraz szeroki zasięg. - W Ogrodzie Saskim o godzinie 12 rozpocznie się czytanie "Balladyny" i para prezydencka, która patronuje temu przedsięwzięciu, rozpocznie wspólną lekturę - mówił.

Dodał, że "o sile narodowego czytania i skali tego przedsięwzięcia świadczy liczba miejsc w Polsce i za granicą, gdzie Polacy się spotykają, aby razem czytać".

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadził: Henryk Szrubarz
Gość: Wojciech Kolarski (sekretarz stanu w kancelarii prezydenta)
Data emisji: 5.09.2020
Godzina emisji: 08.14

pkur/ag

Czytaj także

"Lektura klasyki literatury jeszcze silniej nas zjednoczy". Prezydent zachęca do Narodowego Czytania

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 18:12
Z okazji zbliżającego się Narodowego Czytania prezydent Andrzej Duda zaprasza Polaków do udziału w tegorocznej odsłonie tej akcji, która odbędzie się w sobotę, 5 września. W tym roku czytana będzie "Balladyna" Juliusza Słowackiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Para prezydencka zaprasza na Narodowe Czytanie. Lekturą "Balladyna"

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 17:20
W sobotę w całej Polsce i poza jej granicami odbędzie się 9. Narodowe Czytanie. Lekturą tegorocznej akcji będzie "Balladyna" Juliusza Słowackiego. Jak co roku Narodowe Czytanie zainauguruje w warszawskim Ogrodzie Saskim para prezydencka. Na scenie wystąpi ponad 60 aktorów, m.in. Ewa Dałkowska, Halina Łabonarska, Stanisław Brudny, Andrzej Mastalerz i Rafał Zawierucha.
rozwiń zwiń