Jacek Sasin: nie ma jeszcze składu nowego rządu. Rekonstrukcja na początku października

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 07:56
- W mediach pojawia się bardzo wiele różnych informacji dotyczących składu nowego rządu, ale on jeszcze nie jest zdecydowany. Pierwsza poważna runda rozmów za nami, w tym tygodniu te rozmowy będą kontynuowane - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.
Jacek Sasin
Jacek SasinFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
zjednoczona 1200 pap.jpg
Spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy. Tematem rekonstrukcja rządu i nowa umowa koalicyjna

Już kilka miesięcy temu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział głęboką rekonstrukcję rządu, która miałaby się wiązać między innymi ze znaczną redukcją resortów. Zostało to zaplanowane na przełom września i października. W "Sygnałach dnia" o szczegółach mówił wicepremier Jacek Sasin.

Posłuchaj
10:43 PR1_MPLS 2020_09_07-07-14-20_for_media.mp3 Jacek Sasin: rekonstrukcja rządu odbędzie się na początku października ("Sygnały dnia" / Jedynka)

Jacek Sasin na czele "superresortu"?

Gość Programu 1 Polskiego Radia został zapytany o medialne spekulacje, z których wynika, że po rekonstrukcji miałby on objąć "superresort" zawierający w sobie nie tylko aktywa państwowe, ale także infrastrukturę.

Zobacz także:

- W żadnym wypadku nie mogę potwierdzić w tej chwili tego typu spekulacji prasowych. Zresztą w mediach pojawia się bardzo wiele informacji różnych, dotyczących składu nowego rządu, ale on jeszcze nie jest zdecydowany - stwierdził Jacek Sasin.

- To połączenie byłoby o tyle naturalne, że skupiałoby w jednym resorcie całość państwowych inwestycji. A inwestycje w tej chwili to jest coś, co jest nam niezwykle potrzebne. W polskich realiach wielkie inwestycje to inwestycje realizowane przez państwo czy przez podmioty publiczne, przede wszystkim spółki skarbu państwa. W zdecydowanej większości te spółki są inwestorami - dodał.

Rozmowy trwają

pis 1200.jpg
Liderzy PiS i Zjednoczonej Prawicy rozmawiali o nowej umowie koalicyjnej. "Zrobiono bardzo dobry grunt"

- Ale jak mówię - nic nie jest przesądzone, te rozmowy trwają. Pierwsza runda, taka poważna, za nami. W tym tygodniu te rozmowy będą kontynuowane. Jak wielokrotnie zapowiadaliśmy, ta rekonstrukcja odbędzie się na przełomie września i października, czy raczej na początku października - mówił minister aktywów państwowych.

Przyznał także, że struktura oraz skład rządu będą zapewne "dogadane" nieco wcześniej, ponieważ toczące się rozmowy są bardzo konstruktywne i prowadzą do ważnych konkluzji.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Katarzyna Gójska
Gość: Jacek Sasin (wicepremier, minister aktywów państwowych)
Data emisji: 07.09.2020
Godzina emisji: 07.15

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rośnie poparcie dla premiera. Nowy sondaż CBOS

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 11:46
42 proc. Polaków deklaruje, że jest zwolennikami rządu premiera Mateusza Morawieckiego, a 29 proc., że przeciwnikami - wynika z sondażu CBOS. 52 proc. badanych jest zadowolonych, że Mateusz Morawiecki stoi na czele gabinetu; 34 proc. ankietowanych odnosi się do tego z dezaprobatą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: w Europie stosuje się podwójne standardy w ocenie standardu demokracji

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 21:46
W Europie stosuje się podwójne standardy w ocenie standardu demokracji, bogate kraje UE zbyt nonszalancko krytykują kraje naszego regionu – napisał w sobotę na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń