Wiceminister edukacji: 53 placówki oświatowe pracują całkowicie w trybie zdalnym

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 08:02
- Szkoły są przygotowane do pracy w obecnych warunkach. Procedury MEN zostały dostosowane do placówek i to działa. Mamy jednak poczucie, ze to niezwykły rok i okoliczności - powiedziała na antenie Programu 1 Polskiego Radia wiceminister edukacji Marzena Machałek.
Marzena Machałek
Marzena MachałekFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Na 48,5 tys. szkół, placówek oświatowych i przedszkoli 53 pracuje całkowicie w trybie zdalnym, a 29 w trybie mieszanym. To naprawdę niewiele, ale podchodzimy do tego z wielką ostrożnością - powiedziała Marzena Machałek.

Shutterstock szkoła klasa 1200.jpg
Powrót do nauczania stacjonarnego w szkołach. Polacy popierają decyzję rządu

Wiceminister edukacji dodała, że "szkoły są przygotowane do pracy w obecnych warunkach, ale każda sytuacja jest inna i podejście np. do zdalnego nauczania czy skracania lekcji musi być ostrożne".

- Nie ma np. potrzeby skracania lekcji tam, gdzie nie ma zagrożenia, ale tam, gdzie występują przypadki.  To nie jest tak, że chcemy, by lekcje były skracane, ale dajemy taką możliwość dyrektorom, gdy sytuacja tego wymaga - powiedziała Marzena Machałek.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
10:32 PR1_MPLS 2020_09_08-07-13-42.mp3 Wiceminister edukacji narodowej o powrocie uczniów do szkół (Sygnały dnia/Jedynka)

 

. .

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Piotr Gociek
Gość: Marzena Machałek (wiceminister edukacji)
Data emisji: 08.09.2020
Godzina emisji: 07.15

koz/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister edukacji o powrocie dzieci do szkół: staramy się rozwiązywać sytuację racjonalnie

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2020 08:40
- Podobnie jak w większości państw Europy, zdecydowaliśmy się na otwarcie szkół w całej Polsce, dając jednocześnie możliwości ograniczenia funkcjonowania nauczania stacjonarnego, gdyby było zwiększone zagrożenie epidemiczne - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Dariusz Piontkowski, szef MEN.
rozwiń zwiń