"To zwykła ludzka przyzwoitość". Krzysztof Sobolewski o "Piątce dla zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 07:55
- Liczymy na ponadpartyjną solidarność w temacie ochrony praw zwierząt - od lewa do prawa. To zwykła ludzka przyzwoitość - mówił w Programie 1 Polskiego Radia szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.
Krzysztof Sobolewski
Krzysztof SobolewskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
Krzysztof Czabański PR1 11.2019
Krzysztof Czabański: branża futrzarska z wielu powodów jest patologiczna

"Piątka dla zwierząt" to projekt ustawy, który został wniesiony do Sejmu podpisami parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. Mamy nadzieję, że nasi koalicjanci będą tak samo zgodni w kwestii ochrony praw zwierząt jak i my. Liczymy na ponadpartyjną solidarność w temacie ochrony praw zwierząt - od lewa do prawa. To zwykła ludzka przyzwoitość - mówił szef Komitetu Wykonawczego PiS.

Posłuchaj
09:21 [PR1] PR1 (mp3) 14 wrzesień_2020_09_14-07-14-50_for_media.mp3 Krzysztof Sobolewski: mamy nadzieję, że nasi koalicjanci będą tak samo zgodni w kwestii ochrony praw zwierząt jak i my (Sygnały dnia/Jedynka)

Czytaj także:

Polityk zaznaczył przy tym, że temat "Piątki dla zwierząt" nie jest tematem rozmów koalicyjnych. - Trudno jest nazwać "skręcaniem w lewo" troskę o ochronę praw zwierząt. To mylne pojęcie w tej kwestii - mówił. - Jeżeli nie będzie obstrukcji Senatu, to ta ustawa to zostanie uchwalona bardzo szybko. Mam nadzieję, że marszałek Grodzki ma podobne zdanie ws. ochrony praw zwierząt - podkreślił Sobolewski.

***

Projekt, który został złożony w Sejmie, dotyczy ochrony zwierząt. Zakłada m.in. humanitarne traktowanie zwierząt, zakaz hodowli zwierząt futerkowych, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych, kontrolę społeczną ochrony zwierząt, bezpieczne schroniska, koniec z łańcuchami dla psów oraz utworzenie rady ds. zwierząt przy ministerstwie rolnictwa.

Podczas rozmowy poruszono również temat rekonstrukcji rządu.

.

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Katarzyna Gójska
Gość: Krzysztof Sobolewski (szef Komitetu Wykonawczego PiS)
Data emisji: 14.09.2020
Godzina emisji: 07.14

PR1/PAP
pb

Czytaj także

"To kompleksowe spojrzenie na problem". Szef Forum Młodych PiS o ustawie dot. ochrony zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 11:02
- To kompleksowe spojrzenie na problem i ustanowienie nowego ładu prawnego w zakresie ochrony zwierząt. To cały system ochrony zwierząt w Polsce - powiedział o projekcie ustawy dotyczącym ochrony zwierząt w Polskim Radiu 24 Michał Moskal, szef Forum Młodych PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Fala zakazu hodowli idzie przez cały świat". Paulina Król o "Piątce dla zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 12:35
- Warto przypomnieć słowa wypowiedziane przez Krzysztofa Czabańskiego, który powiedział, że miłość dla zwierząt nie ma barw politycznych. Dla osób, którym leży na sercu dobro zwierząt, nie ma znaczenia, czy są to postulaty lewicowe, czy prawicowe lub jakiekolwiek inne -  powiedziała Paulina Król, redaktor naczelna portalu psy.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rynek futrzarski na świecie jest w zaniku". Publicysta o zakazie hodowli zwierząt futerkowych

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 10:01
- Mamy wielki sztorm medialny w sprawie rynku futrzarskiego, słyszymy jak to uderzy w rolników, ile stracimy miejsc pracy, jak to kapitał niemiecki czy rosyjski przejmie polski rynek. Jednak tak naprawdę eksport futer jest zdominowany przez firmy zagraniczne - mówił w Polskim Radu 24 Wojciech Wybranowski (portal Życie Stolicy). W dyskusji udział wzięli również Michał Płociński (Rzeczpospolita) oraz Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa).
rozwiń zwiń