Sachajko: czekamy na ewentualną ofertę ze strony PiS

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 09:02
- Nie szukajmy problemów po stronie Koalicji Polskiej. Czekamy na ewentualną ofertę ze strony Prawa i Sprawiedliwości - mówił w Programie 1 Polskiego Radia polityk Kukiz'15 Jarosław Sachajko, komentując medialne doniesienia o rozmowach ze Zjednoczoną Prawicą.
Jarosław Sachajko
Jarosław SachajkoFoto: Wojciech Kusiński/Jedynka

W "Sygnałach dnia" w 1 Programie Polskiego Radia Jarosław Sachajko został zapytany między innymi o relacje panujące w Koalicji Polskiej pomiędzy PSL a jego ugrupowaniem. Polityk Kukiz'15 poinformował, że w poniedziałek w tej sprawie spotka się klub parlamentarny Koalicja Polska - PSL-Kukiz'15.

Adam Bielan 1200 EN.jpg
Adam Bielan: rząd w nowej formule ma działać do końca kadencji

Gość "Sygnałów Dania" w Programie 1 Polskiego Radia powiedział też, że w polityce "najbardziej odpowiada mu model szwajcarski, gdzie jest 5-7 partii, które mocno się spierają w kampanii wyborczej". - Później jednak siadają do stołu i starają się zawiązać jak najszerszą koalicję rządową - podkreślił Jarosław Sachajko.

- Wszystkie karty są w rękach Prawa i Sprawiedliwości. (...) Chciałbym usłyszeć, czy PiS rzeczywiście chce rozmawiać z Koalicją Polską, bo dzisiaj słyszymy różne medialne doniesienia, że były rozmowy czy to z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, czy to z Szymonem Hołownią na temat ewentualnej koalicji - mówił Sachajko.

- Nie szukajmy problemów po stronie Koalicji Polskiej, czekamy na ewentualną ofertę ze strony Prawa i Sprawiedliwości - zaznaczył poseł Kukiz'15.


Posłuchaj
10:30 sachajko.mp3 Jarosław Sachajko z Kukiz'15: wszystkie karty są w rękach PiS (Sygnały dnia/Jedynka)

 

"Jedyne racjonalne działanie"

Pod koniec zeszłego tygodnia Sachajko stwierdził, że Koalicja Polska powinna wejść w koalicję z PiS, "żeby zmieniać rzeczywistość". Ocenił też, że jest to "jedyne racjonalne działanie".

Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski odnosząc się do tej wypowiedzi Sachajki zadeklarował w mediach: "jeśli poseł Jarosław Sachajko ma konkretne propozycje, to niech przekona najpierw swój klub Kukiz'15, potem PSL i jeśli będą konkretne działania, to wtedy możemy się zastanawiać nad rozmową o tym".

Poseł PSL Marek Sawicki powiedział w poniedziałek, że lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz nie rozmawiał z szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim o koalicji. Dodał, że jeśli politycy Kukiz'15 chcą się porozumieć z PiS, to ludowcy nie będą "trzymać ich na siłę".

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Katarzyna Gójska
Gość: Jarosław Sachajko (Kukiz'15, Koalicja Polska)
Data emisji: 14.09.2020
Godzina emisji: 08.15

mg

Czytaj także

Prezes PiS o rekonstrukcji rządu: nie chodzi o reformę dla reformy, ale o większą sprawność rządzenia

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 20:00
W najnowszym numerze tygodnika "Sieci" prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odnosząc się do zapowiadanej na jesień rekonstrukcji rządu zauważa, że konieczne są zmiany o charakterze technicznym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zjednoczony naród jest nie do przewrócenia". Jarosław Sachajko o koalicji ze Zjednoczoną Prawicą

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 08:23
- Jesteśmy gotowi, mamy program i projekty ustaw. Wiemy, czego oczekują Polacy i nasi wyborcy. Wszystkie karty są w rękach PiS - mówił poseł Jarosław Sachajko z Kukiz'15 (Koalicja Polska) o ewentualnej koalicji ze Zjednoczoną Prawicą. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Redukcje będą, ale na nich tracą przecież wszyscy". Beata Szydło o rekonstrukcji rządu

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 08:10
- Jesteśmy dominującym podmiotem Zjednoczonej Prawicy, stąd też wyższa liczba resortów, która trafi pod nasze skrzydła – powiedziała była premier, a obecnie europoseł PiS Beata Szydło w rozmowie z tygodnikiem "Do Rzeczy". Jak dodała, "redukcje będą, ale na nich tracą przecież wszyscy".
rozwiń zwiń