Kempa: raport dotyczący praworządności jest ingerencją w wewnętrzne sprawy Polski

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 08:54
Europoseł Solidarnej Polski Beata Kempa powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia, że raport dotyczący praworządności w Polsce, dyskutowany w Parlamencie Europejskim, jest ingerencją w wewnętrzne sprawy naszego kraju i przyszłe decyzje rządu. Jej zdaniem taka ingerencja wychodzi poza zapisy traktatów unijnych i jest pozbawiona podstawy prawnej.
Beata Kempa
Beata KempaFoto: PR

Beata Kempa mówiła również, że procedura dotycząca praworządności, którą część polityków unijnych chce uruchomić przeciwko Polsce, nie opiera się na żadnej definicji praworządności. Zdaniem europoseł Solidarnej Polski ciało, które ma zostać do tego powołane, będzie "całkowicie stronnicze".

Posłuchaj
09:17 kempa.mp3 Beata Kempa: raport dotyczący praworządności jest ingerencją w wewnętrzne sprawy Polski (Jedynka/Sygnały Dnia)

W poniedziałek, w trakcie pierwszego dnia sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Brukseli miała miejsce kolejna debata na temat praworządności w Polsce. Nie brakowało podczas niej ostrych spięć i serii wypowiedzi parlamentarzystów atakujących Polskę za rzekome nieprzestrzeganie zasad szeroko rozumianej praworządności oraz domniemane uciskanie środowisk LGBT.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Piotr Gociek
Gość: Beata Kempa (europoseł Solidarnej Polski)
Data emisji: 15.09.2020
Godzina emisji: 08.15

mg

Czytaj także

"Ważne jest, aby przekazywać środki dla państw narodowych". Beata Kempa o roli UE w walce z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 08:36
- Tylko i wyłącznie sprawne państwa narodowe, rządy oraz organizacje lokalne mogą zdać egzamin w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Beata Kempa, eurodeputowana PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy. Tematem rekonstrukcja rządu i nowa umowa koalicyjna

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 06:52
Nowa umowa koalicyjna i zapowiadana rekonstrukcja rządu będą tematem kolejnego spotkania liderów Zjednoczonej Prawicy, czyli Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Porozumienia.
rozwiń zwiń