Wniosek o areszt dla kontrolerów ze Smoleńska. Fogiel: prokuratura nie odłoży tej sprawy na półkę

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 07:50
- Rozumiem, że jeżeli wydano takie postanowienie, to wnioski śledczych muszą być w tej sprawie jednoznaczne - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS, odnosząc się do decyzji Prokuratury Krajowej, która wystąpiła z wnioskiem o areszt tymczasowy dla trzech kontrolerów z lotniska w Smoleńsku, którzy pełnili tam służbę w kwietniu 2010 roku.
Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS i członek sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy
Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS i członek sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja DudyFoto: PR

Prokuratura Krajowa potwierdziła Informacyjnej Agencji Radiowej, że zespół śledczy nr 1 w PK wystąpił do jednego z sądów rejonowych w Warszawie o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec trzech kontrolerów z lotniska Smoleńsk-Północ. Mają oni postawione zarzuty z artykułu 173., czyli spowodowania katastrofy w ruchu lotniczym, skutkującym śmiercią wielu osób.

Posłuchaj
09:01 Fogiel 17 wrzesień 2020 07_14_57.mp3 Radosław Fogiel nt. wniosku prokuratury o tymczasowy areszt dla trzech kontrolerów z lotniska w Smoleńsku (Jedynka/Sygnały dnia)

Radosław Fogiel przypomniał, że śledztwo ws. wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku trwa od kilku lat. - Nie znam żadnych szczegółów, ustaleń, bo to jest w gestii prokuratorów prowadzących sprawę, ale rozumiem, że jeżeli wydano takie postanowienie, to wnioski śledczych muszą być w tej sprawie jednoznaczne - ocenił.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Smoleńsk wrak free 1200.jpg
Prokuratura Krajowa: wniosek o tymczasowy areszt dla trzech kontrolerów z lotniska w Smoleńsku

"Rosja niechętna do współpracy"

- Jak rozumiem, w tej sytuacji powinniśmy zwrócić się o pomoc prawną do Rosji, pytanie, czy Rosjanie będą chcieli współpracować. Jak do tej pory, we wszystkich sprawach dotyczących tego, co wydarzyło się w Smoleńsku w 2010 roku byli dość niechętni do współpracy - powiedział wicerzecznik PiS.

Jak jednak zaznaczył polityk, postępowanie Moskwy "nie znaczy, że nasza prokuratura ma odłożyć sprawę na półkę". - Mam nadzieję, że to jeden z małych kroczków i w końcu, dzięki uporowi i determinacji, dowiemy się tak, żeby nikt nie miał wątpliwości, co wydarzyło się tego fatalnego dnia w Smoleńsku - mówił Radosław Fogiel.

Więcej w nagraniu.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Radosław Fogiel (PiS)

Data emisji: 17.09.2020 r. 

Godzina emisji: 7.15

ms, IAR/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Tylko prawda nas wyzwoli". Msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 23:19
W Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie odprawiono comiesięczną mszę świętą w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Uczestniczyli w niej między innymi, premier Mateusz Morawiecki, przedstawiciele rządu, parlamentarzyści w tym prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, samorządowcy oraz mieszkańcy stolicy.
rozwiń zwiń