Fogiel o współpracy PiS z Porozumieniem: jestem optymistą

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 07:57
- Jeśli chodzi o Porozumienie, jesteśmy dobrej myśli, oczywiście wszystko się jeszcze okaże, ale jestem optymistą - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS. Polityk mówił o aktualnej sytuacji w koalicji Zjednoczonej Prawicy.
Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS i członek sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy
Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS i członek sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja DudyFoto: PR

- Sytuacja jest w pewnym zawieszeniu, oczekiwaniu. Pan minister Zbigniew Ziobro usłyszał warunki, jakie ma PiS wobec Solidarnej Polski, wobec koalicjantów, teraz czekamy na odpowiedź - powiedział gość radiowej Jedynki.


Posłuchaj
09:30 PR1_SD_2020_09_23-07-14-51_for_media.mp3 Radosław Fogiel: jeśli chodzi o Porozumienie, jesteśmy dobrej myśli, oczywiście wszystko się jeszcze okaże, ale jestem optymistą (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

Radosław Fogiel, zapytany o warunki, jakie postawiono liderowi Solidarnej Polski, zaznaczył, że zna je koalicjant PiS. - Nie chcemy o tym dywagować w mediach, byłoby to dość nieeleganckie wobec koalicjanta - wyjaśnił.

1200 premier.jpg
Przyszłość Zjednoczonej Prawicy. Zakończyło się drugie spotkanie premiera z prezesem PiS

- Mam nadzieję, że długo czekać nie będziemy musieli. Dzisiaj o 13 jest kolejne spotkanie władz PiS. Byłoby bardzo dobrze, gdyby mogły też o tej sprawie rozmawiać. Czekamy na razie cierpliwie na odpowiedź naszych kolegów z Solidarnej Polski - podkreślił wicerzecznik PiS.

Możliwa dymisja ministra

- Partia polityczna to nie tylko eleganckie spotkania, miłe konwersacje i ludzie myślący podobnie, chociaż to bardzo ważne elementy, ale czasami również przynależność do partii politycznej łączy się z pewną lojalnością wobec drużyny - powiedział polityk.

Gość audycji został także zapytany o sytuację ministra Ardanowskiego. - Minister znajduje się w grupie, która jest zawieszona w prawach członka PiS. Oczywiście decyzje co do składu rządu podejmuje pan premier, ale ze statutu PiS wynika, że osoba, która jest pozbawiona praw członka, również traci rekomendację PiS na pełnione przez siebie funkcje - wyjaśnił Radosław Fogiel.

sejm pap 1200.jpg
Radosław Fogiel: Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe na formułę rządu mniejszościowego

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .
***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Radosław Fogiel (PiS)

Data emisji: 23.09.2020 r. 

Godzina emisji: 7.15

pg/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Napięcia w Zjednoczonej Prawicy. Samuel Pereira: dziś jest bliżej porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 10:22
- Ustalenie pewnej wizji, pomysłu na rządzenie przez następne trzy lata jest konieczne. Bez tego różnice zdań mogą tak rozbujać tę łódź, że może ona się wywrócić - mówił w Polskim Radiu 24 o sytuacji w koalicji Samuel Pereira, redaktor naczelny portalu tvp.info.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radosław Fogiel: Zbigniew Ziobro usłyszał warunki ewentualnej współpracy

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 20:24
Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że na spotkaniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobro doszło do postawienia warunków, na jakich mogłaby odbyć się dalsza współpraca z Solidarną Polską. 
rozwiń zwiń