Dworczyk: obecność Jarosława Kaczyńskiego w rządzie byłaby stabilizująca. Cieszyłbym się z tego

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 07:55
- Jesteśmy na ostatniej prostej negocjacji koalicyjnych. Porozumienie jest już bardzo bliskie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Dworczyk. Szef KPRM zapewnił, że kierownictwo PiS podejmie niebawem ostateczną decyzję w sprawie dalszej współpracy z Solidarną Polską, a szczegóły zostaną zakomunikowane w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin.
Michał Dworczyk
Michał DworczykFoto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio

W środę wieczorem w Warszawie doszło do kolejnego spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro ws. dalszych losów Zjednoczonej Prawicy.

Czytaj więcej
1200_Kaczyński_PAP.jpg
Będzie przełom? Media: jest porozumienie w Zjednoczonej Prawicy

Po zakończeniu spotkania źródło PAP zbliżone do rządu przekazało, że efektem negocjacji ma być wejście lidera PiS do rządu. - Jarosław Kaczyński ma wejść do rządu, będzie uczestniczył w jego posiedzeniach. Zostanie szefem komitetu ds. bezpieczeństwa i będzie nadzorował ministerstwo sprawiedliwości, MON oraz MSWiA - przekazało źródło.

Czytaj także:

"Najbardziej doświadczony polityk"

W Programie 1 Polskiego Radia odniósł się do tego Michał Dworczyk, który stwierdził, że "cieszyłby się z takiego rozwiązania". - Obecność Jarosława Kaczyńskiego w rządzie miałaby charakter stabilizujący i wtedy można byłoby liczyć na większą refleksję naszych koalicjantów - stwierdził.

Szef KPRM ocenił, że "potrzebne jest stworzenie nadzoru w sferze bezpieczeństwa, na co wskazywały wszelkiego rodzaju ćwiczenia NATO". - Jarosław Kaczyński, jako najbardziej doświadczony polityk, byłby świetną osobą, żeby pokierować tym obszarem - powiedział gość radiowej Jedynki.

Posłuchaj
08:18 PR1_MPLS 2020_09_24-07-15-35_for_media.mp3 Michał Dworczyk o spotkaniu Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobro (Jedynka/Sygnały dnia)

Michał Dworczyk zaznaczył również, że "rządowa współpraca prezesa PiS z premierem wytworzyłaby pozytywną synergię". - Jarosław Kaczyński z Mateuszem Morawieckim dobrze ze sobą współdziałają i się lubią - dodał polityk.

Czytaj więcej
1200_Kaczyński_EN.jpg
Nieoficjalnie: prezes PiS ma wejść do rządu. Będzie nadzorował szereg ministerstw

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Michał Dworczyk (szef KPRM)

Data emisji: 24.09.2020 r. 

Godzina emisji: 7.15

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fogiel o współpracy PiS z Porozumieniem: jestem optymistą

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 07:57
- Jeśli chodzi o Porozumienie, jesteśmy dobrej myśli, oczywiście wszystko się jeszcze okaże, ale jestem optymistą - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS. Polityk mówił o aktualnej sytuacji w koalicji Zjednoczonej Prawicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ziobro chciał zbyt wiele z perspektywy jego potencjału". Dr Żukowski o Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 09:26
- Polacy oczekują w tej chwili stabilności, tego, żeby politycy zajęli się przede wszystkim rozwiązywaniem poważnych problemów, które nas dotyczą, tych wewnętrznych i zewnętrznych - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dr Tomasz Żukowski z Uniwersytetu Warszawskiego. 
rozwiń zwiń