Szef MON: myślę, że Agencja Uzbrojenia rozpocznie swoją działalność w przyszłym roku

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 08:54
- Agencja Uzbrojenia to zmiana jakościowa i fundamentalna. Chodzi o to, by jedna instytucja była odpowiedzialna za cały proces - najpierw wyposażenia wojska, a później utrzymania tego sprzętu, aż do jego wycofania - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia szef MON Mariusz Błaszczak.
Mariusz Błaszczak
Mariusz Błaszczak Foto: Andrzej Gralewski/Polskie Radio

Ministerstwo Obrony Narodowej zapowiedziało powołanie Agencji Uzbrojenia. Projekt ustawy w tej sprawie przedstawił szef MON Mariusz Błaszczak w Warszawie w trakcie drugiej konferencji Defence24 Day. Minister Błaszczak mówił w "Sygnałach Dnia" o powodach tej decyzji.

konferencja 1200 pap.jpg
Powstanie Agencja Uzbrojenia. MON zmienia system zakupów dla polskiej armii

- System dotychczas funkcjonujący był skrojony na budżet modernizacyjny wysokości 2 mld złotych. Dziś wydatki są dziesięciokrotnie większe, dlatego jest on dzisiaj niewydolny. Agencja Uzbrojenia to zmiana jakościowa i fundamentalna. Chodzi o to, by jedna instytucja była odpowiedzialna za cały proces - najpierw wyposażenia wojska, a później utrzymania tego sprzętu, aż do jego wycofania - powiedział Mariusz Błaszczak.

Szef MON dodał, że "konsultacje ws. projektu ustawy zostały zakończone". -  Teraz uzgadniamy ten projekt w ramach rządu. Myślę, że w przyszłym roku Agencja Uzbrojenia rozpocznie swoją działalność - powiedział Mariusz Błaszczak.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

Posłuchaj
09:14 PR1_MPLS 2020_09_24-08-14-45.mp3 Mariusz Błaszczak o powołaniu Agencji Uzbrojenia (Sygnały dnia/Jedynka)

. .

 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Mariusz Błaszczak (minister obrony narodowej)

Data emisji: 24.09.2020 r. 

Godzina emisji: 8.15

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak