Antoni Macierewicz: kryzys mamy za sobą, ale kształt koalicji musi zostać doprecyzowany

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 09:02
- Już jesteśmy za kryzysem, więc ta sprawa nie wymaga daleko idących rozmów i dyskusji. Kształt koalicji musi jeszcze jednak zostać doprecyzowany - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Antoni Macierewicz, wiceprezes PiS.
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: Polskie Radio

Jeszcze w tym tygodniu nastąpi podpisanie umowy koalicyjnej przez liderów Zjednoczonej Prawicy, a prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński będzie kierował Komitetem Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości i Obrony Narodowej - potwierdziło Polskie Radio w rozmowie z politykiem PiS.

Czytaj więcej
1200_Szczerski_PR1.jpg
"Szansa na to, że rządy Zjednoczonej Prawicy będą skuteczne i stabilne". Szczerski o prezesie PiS w rządzie

W Programie 1 Polskiego Radia odniósł się do tego Antoni Macierewicz, wiceprezes partii rządzącej. Podkreślił on, że "istotą porozumienia, które zostanie zawarte, jest przywrócenie jedności Zjednoczonej Prawicy". - Problemów wewnętrznych i zewnętrznych jest naprawdę wiele, dlatego potrzebny jest zjednoczony obóz prawicowy i niepodległościowy, który będzie zdolny kształtować państwo polskie, by sprostało tym wyzwaniom - wskazał polityk.

Antoni Macierewicz ocenił, że sprzeciw koalicjantów wobec inicjatyw PiS był "sporym zaskoczeniem", dlatego trzeba było poprawić współpracę. - Chodzi o to, żeby obóz był wewnętrznie uporządkowany na przyszłość i do takich wydarzeń nie dochodziło - dodał.

Czytaj także:

"Trzy lata wyzwań"

Gość radiowej Jedynki podkreślił, że jedność formacji rządzącej jest kluczowa w kontekście rozwiązywania problemów. - Mamy przed sobą trzy lata olbrzymich wyzwań gospodarczych, politycznych, ale i ideowych, bo ofensywa neomarksizmu jest naprawdę wielkim zagrożeniem dla naszego życia społecznego i duchowego. Musimy jednoznacznie się temu przeciwstawiać - stwierdził wiceprezes PiS.

Posłuchaj
08:29 PR1_MPLS 2020_09_25-08-15-31_for_media.mp3 Antoni Macierewicz o przyszłości Zjednoczonej Prawicy (Jedynka/Sygnały dnia)

Antoni Macierewicz ocenił również, że duże zmiany potrzebne są w sferze energetyki i ochrony zdrowia, a największym zagrożeniem zewnętrznym "jest ciągle imperializm rosyjski". - Zwiększenie naszej odporności na to jest bardzo ważne - dodał.

Czytaj więcej
fogiel 1200 pap.jpg
Radosław Fogiel: koalicja musi sprawnie działać, ważna jest lojalność

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Antoni Macierewicz (wiceprezes PiS)

Data emisji: 25.09.2020 r. 

Godzina emisji: 8.15

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Przyjmujemy to z dużą radością". Kanthak o wejściu prezesa PiS do rządu

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 14:49
- Solidarna Polska przyjmuje z dużą radością informację, że Jarosław Kaczyński będzie w rządzie - powiedział w czwartek dziennikarzom Jan Kanthak (PiS-Solidarna Polska). Zapowiedział, że w najbliższym czasie będzie podpisana nowa umowa koalicyjna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radosław Fogiel: koalicja musi sprawnie działać, ważna jest lojalność

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 07:20
- Niestety, dochodziło do zdarzeń, które sprawiały, że co najmniej pojawiały się wątpliwości, czy współpraca jest możliwa, czy koalicjant zachowuje się tak, jak na koalicjanta przystało. Pojawiały się niewspółmierne do pozycji oczekiwania. I to wszystko do kryzysu doprowadziło - ocenia wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
rozwiń zwiń