X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sopockie kręcenie lodów

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2010 06:40
Jedna nazwa, jeden adres, dwie lodziarnie i walka o klienta.
Audio
  • Posłuchaj materiału na temat sporu o nazwę "Milano"

"Milano", to najstarsza działająca sopocka lodziarnia. W nadmorskim miasteczku istnieje także druga firma o tej samej nazwie, która oferuje lody, gofry i zapiekanki.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że obie firmy mieszczą się w tym samym budynku - zabytkowym domu przy ul. Bohaterów Monte Casino 58 i tylko wtajemniczeni wiedzą, że lodziarnie nie mają ze sobą nic wspólnego.

Lodziarnia "Milano" powstała w 1956 roku, lody "od Włocha" znają zarówno mieszkańcy kurortu i turyści.

 

Właścicielka starej lodziarni nie kryje oburzenia zachowaniem sąsiada, który jej zdaniem bezprawnie podszywa się pod nazwę i wprowadza klienta w błąd. - Takie postępowanie jest karygodne i niezgodne ze wszelkimi normami i etyką życia w Sopocie - uważa właścicielka włoskiej lodziarni.

Lodziarnia
Lodziarnia Milano - wł. Demarko

Jednak najbardziej obawia się utraty klienta, dlatego przed lokalem umieścili informację o tym, że "Milano zapiekanka" nie jest związana z firmą rodziny Demarko - Klient stoi  i nie wie do którego "Milano" podejść, stąd nasz opis - argumentuje właścicielka włoskiej lodziarni.

 

Oczywiście na reakcję konkurencji nie trzeba było długo czekać. Zbigniew Słomczewski, który twierdzi, że nazwa "Milano " nie jest własnością rodziny Demarko i każdy, kto chce może z niej korzystać wywiesił reklamę o treści " Oryginalne produkty włoskie". - Pani Demarko uznała, że ona jest wyłączną właścicielką swojej nazwy, ja uważam, że jestem właścicielem swojej nazwy. Zgodnie z demokracją każdy może nazwać swoją nazwę tak jak chce - uważa właściciel "Milano - oryginalne produkty".

W spór zaangażowały się władze miasta. Co prawda urzędnicy z Sopockiego Urzędu Miasta nie mają wpływu na nazwy lokali, ale sprawą zajął się konserwator zabytków, który wydał decyzję o usunięciu reklam.

Rzecznik Magistratu Magdalena Jachim twierdzi, że banery muszą zniknąć do 17 września - Po otrzymaniu sygnału o nieprawidłowościach, konserwator zabytków przeprowadził wizję, stwierdził nielegalność reklam i szyldów oraz nakazał ich usunięcie i przywrócenie zabytkowemu budynkowi przywrócenie pierwotnego wyglądu.

Właściciel "Milano - oryginalne produkty" zamierza odwoływać się od decyzji.

(mb)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sklepy w sieci: nowe przepisy w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2010 06:16
"Rzeczpospolita" obszernie opisuje nowe uregulowania dotyczące handlu internetowego, jakie w Unii Europejskiej zaczną obowiązywać od pierwszego czerwca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

EKOklimatyczne lody

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2009 16:53
Ekolodzy rozdawali lody i ulotki informując o przyczynach i skutkach ocieplania klimatu...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Serwowali lody o smaku mamałygi

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2010 10:50
Lody o smaku mamałygi, czyli po włosku polenty, zaprezentowano w sobotę w Mediolanie podczas festynu związku włoskich rolników, promującego lokalne produkty. To kolejny oryginalny smak lodów, jaki pojawił się w Italii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciepłe lody – teraz to możliwe

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2010 10:00
Hiszpańscy uczeni stworzyli rozwiązanie, umożliwiające kondensację pary wodnej w lód w temperaturze pokojowej.
rozwiń zwiń