Pełna wiedza o wsi

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2010 09:40
Dane indywidualne ze spisu są ścisłą tajemnicą statystyczną i będą wykorzystane tylko w ogólnych opracowaniach - zapewnił Józef Oleński, prezes GUS.
Audio

- Dane indywidualne ze spisu są ścisłą tajemnicą statystyczną i będą wykorzystane tylko w ogólnych opracowaniach - zapewnił w "Sygnałach Dnia" prof. Józef Oleński, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.

Jutro rusza powszechny spis rolny. W specjalnym oświadczeniu prezes GUS poprosił rolników o współpracę przy tym przedsięwzięciu. Podkreślił, że tegoroczny powszechny spis jest dlatego tak ważny, bo jest pierwszym spisem po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Uzyskane w nim informacje mają umożliwić obiektywną ocenę rolnictwa i obszarów wiejskich po wstąpieniu do rynków Unii.

Prof. Józef Oleński poinformował, że dane zebrane w spisie dostarczą rolnikom, organizacjom rolniczym, samorządom terytorialnym i administracji państwowej wszechstronną wiedzę potrzebną do oceny sytuacji polskich rolników i obszarów wiejsich.

- Wyniki spisu pozwolą na planowanie polityki rolnej i zarządzanie tą polityką ze szczeblu lokalnego i rządowego - oświadczył prezes Głównego Urzędu Statystycznego.

Prof. Józef Oleński zachęcał rolników do samodzielnego spisania sie przez Internet. Zapowiedział, że następny powszechny spis rolny będzie najprawdopodobniej w 2020 roku.

(im)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kampania o spisie rolnym. PR wystąpiło o środki

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2009 11:32
Zarząd publicznego radia wystosował do ministra rolnictwa i prezesa Głównego Urzędu Statystycznego pisma z prośbą o przekazanie środków finansowych na nadawanie audycji o spisie
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rolniku! Spisz się sam

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2010 06:40
Dokładnie za tydzień 1 września rozpoczyna się powszechny spis rolny. Będzie szybko, wygodnie i nowocześnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co przygotować do spisu rolnego

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2010 06:40
Rolnicy mogą się do przygotować do spisu rolnego i zebrać potrzebne dokumenty opisujące ich gospodarstwa. A ich lista jest długa.
rozwiń zwiń