Radosław Fogiel: prawdopodobnie dziś uda się uzgodnić kształt rządu

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 07:45
Rzecznik PiS mówił w Programie 1 Polskiego Radia, iż jest szansa na to, że jeszcze w tym tygodniu poznamy personalia członków Rady Ministrów.  
Radosław Fogiel
Radosław FogielFoto: PR/Jedynka

Radosław Fogiel mówił w „Sygnałach dnia”, że podczas poniedziałkowej narady kierownictwa PiS w sprawie przyszłego kształtu Rady Ministrów doszło do uzgodnienia stanowiska partii w sprawie rekonstrukcji rządu.


Waldemar Buda 1200.jpg
"Będzie mniej o 5-6 ministerstw". Wiceminister Buda o rekonstrukcji rządu

Dwa dni wcześniej liderzy Zjednoczonej Prawicy: prezes PiS Jarosław Kaczyński, Porozumienia - Jarosław Gowin i Solidarnej Polski - Zbigniew Ziobro podpisali porozumienie koalicyjne. Przy zawarciu umowy obecny był również premier Mateusz Morawiecki.
Rzecznik rządu podkreślił, że we wtorek odbędzie się spotkanie rady koalicji, podczas którego Porozumienie i Solidarna Polska przedstawią swoje propozycje.


Posłuchaj
09:42 PR1_MPLS 2020_09_29-07-14-40.mp3 Radosław Fogiel: prawdopodobnie dziś uda się uzgodnić kształt rządu (Jedynka /"Sygnały dnia")

 

- Sądzę, że uda nam się uzgodnić kształt rządu. Myślę tutaj o kwestiach systemowych, formalnych, o tym, jak będą funkcjonowały ministerstwa. Kto będzie odpowiadał za jaki dział administracji – zaznaczył Radosław Fogiel. – Mam nadzieję, że jeszcze może w tym tygodniu uda się poznać personalia Rady Ministrów – dodał.

Gość "Sygnałów dnia" przyznał jednak, że ze względu na napięty kalendarz prezydenta Andrzeja Dudy i dwudniowy wyjazd na szczyt UE premiera Mateusza Morawieckiego problemem może być powołanie nowych członków rządu w tym tygodniu. W takiej sytuacji dojdzie do tego najprawdopodobniej w przyszłym.

Radosław Fogiel mówił również, że planowany na listopad kongres PiS będzie czasem, kiedy członkowie partii będą mogli porozmawiać we własnym gronie – będą mogli zastanowić się nad przyszłością ugrupowania i jego celami.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Radosław Fogiel (wicerzecznik PiS)

Data emisji: 29.09.2020 r. 

Godzina emisji: 7.15

pp/kh

Czytaj także

Prof. Reginia-Zacharski: rekonstrukcja rządu może być pierwszym etapem integracji systemu zarządzania państwem

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 13:40
- Jeżeli rząd ma działać we właściwy sposób, to między premierem a przewodniczącym komitetu, który ma powstać, współpraca musi się układać - powiedział prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego, odnosząc się do planowanego wejścia Jarosława Kaczyńskiego do rządu. - Wzmocni to pozycję polityczną Mateusza Morawieckiego - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kaczyński zachowuje rolę wiodącą". Młyńczyk o porozumieniu programowym Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 13:40
- Silna kondycja Zjednoczonej Prawicy wynika raczej z tła, czyli ze słabości opozycji  - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Łukasz Młyńczyk (Uniwersytet Zielonogórski).
rozwiń zwiń