"Hidden Poland-Polska Ukryta". Prezes PFN: to film przygoda o Polsce i Polakach

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 09:26
Polska Fundacja Narodowa (PFN) zaprezentowała kolejny film, który ma promować Polskę na świecie: "Hidden Poland - Polska Ukryta". Jego gospodarzem jest dziennikarz telewizji CBS News Peter Greenberg.
Prezes PFN Marcin Zarzecki
Prezes PFN Marcin ZarzeckiFoto: Wojciech Kusiński/Jedynka

czytaj też
pfn 1200 eastnews.jpg
Nowy film Polskiej Fundacji Narodowej promuje nasz kraj

Film pokazuje szczególne i wyjątkowe miejsca Polski. Ukryte skarby, których nie można znaleźć w przewodnikach turystycznych po naszym kraju. 

- Chodzi o skarby atrakcyjne z perspektywy odbiorcy anglosaskiego, amerykańskiego. Proszę pamiętać, że to jest nasz target i segment naszych odbiorców związany z misją Polskiej Fundacji Narodowej - mówi Marcin Zarzecki w radiowej Jedynce. 

Posłuchaj
05:47 PR1_MPLS 2020_10_02-08-39-07.mp3 Prezes Fundacji PFN Marcin Zarzecki o filmie "Hidden Poland - Polska Ukryta" (Sygnały dnia/Jedynka)

 

- Tymi skarbami są Karkonosze, Tatry, Bieszczady, Białowieża, Mazury, polski Bałtyk, wielkie ośrodki municypalne, a przede wszystkim ludzie, bo Peter Greenberg oprócz tego, że lata lotnią, balonem, lepi pierogi, jeździ kolejką wąskotorową, to przede wszystkim rozmawia z fascynującymi ludźmi - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prezes Polskiej Fundacji Narodowej Marcin Zarzecki. - Jest to film przygoda o Polsce, ale przede wszystkim o ludziach, o Polakach - dodaje. 

Peter Greenberg/Zwiastun filmu "Hidden Poland - Polska Ukryta".

"Hidden Poland - Polska Ukryta" to drugi film o naszym kraju, który wyprodukował Peter Greenberg. W poprzednim - "Poland: The Royal Tour"  gospodarzem był premier Mateusz Morawiecki, który opowiadał o Polsce. Film obejrzało dotychczas kilkadziesiąt milionów widzów ze Stanów Zjednoczonych.

Współproducentem obrazów jest Polska Fundacja Narodowa, która w całości finansowana jest z budżetów 17 spółek Skarbu Państwa. Jednym z jej podstawowych zadań jest promocja Polski na świecie.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Rozmawiał: Daniel Wydrych

Gość: Marcin Zarzecki (prezes Polskiej Fundacji Narodowej)

Data emisji: 29.09.2020

Godzina emisji: 8.4

kh


Czytaj także

Finał akcji "Moje archiwum". Prezes PFN: za każdym z tych zdjęć kryła się jakaś opowieść

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 13:18
Wraz z końcem wakacji zakończył się nasz konkurs na najciekawsze pamiątki. Tematem przewodnim była wojna polsko-bolszewicka. - Za każdym z tych archiwaliów, zdjęć, kryła się jakaś opowieść. Nie było w nich żadnej wiedzy faktograficznej na temat konkretnych wydarzeń historycznych, tylko rodzinna biografia, opowieść o konkretnym człowieku - mówił w "Czterech porach roku" Marcin Zarzecki, prezes Polskiej Fundacji Narodowej, członek kapituły oceniającej nadesłane fotografie.
rozwiń zwiń