Zaprzysiężenie rządu bez Przemysława Czarnka. Paweł Mucha: przestrzegamy wszystkich obostrzeń

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 08:57
- Zaprzysiężenie rządu będzie wyglądało tak, jak określa to procedura konstytucyjna, natomiast, jeżeli chodzi o kwestie personalne, to nastąpiła zmiana, co do osoby ministra Czarnka - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta.
Paweł Mucha
Paweł MuchaFoto: PR1

Gość radiowej Jedynki podkreślił, że z uwagi na zakażenie COVID-19 minister Przemysław Czarnek nie będzie brał udziału w uroczystości zaprzysiężenia rządu.

Na kwarantannę zostały skierowane również osoby, które miały z nim kontakt - wicepremier Jacek Sasin, szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, minister Dariusz Piontkowski i wiceminister Jacek Ozdoba.

Posłuchaj
09:36 PR1_SD_2020_10_06-08-15-12_for_media.mp3 Paweł Mucha: przestrzegamy wszystkich obostrzeń sanitarnych (Sygnały Dnia/Jedynka) 

- Uroczystość odbędzie się w obrębie Pałacu Prezydenckiego, ściśle mówiąc, na tarasie na terenie ogrodów, przy Pałacu. Przestrzegamy wszystkich obostrzeń sanitarnych i działamy w taki sposób, by to się odbywało ze wszystkimi regułami epidemiologicznymi - powiedział Paweł Mucha.

pałac prezydencki free 1200.jpg
Zaprzysiężenie nowych ministrów. Dziś uroczystość w ogrodach Pałacu Prezydenckiego

Rząd z liderem PiS

Paweł Mucha mówił także o obecności Jarosława Kaczyńskiego w rządzie. - To bardzo dobra informacja dla rządu i dla Rzeczypospolitej. Do rządu wchodzi polityk, który ma ogromne kompetencje, który na pewno będzie stabilizował sytuację w ramach Zjednoczonej Prawicy - ocenił prezydencki minister.

- Jestem przekonany, że to bardzo dobra perspektywa, oczekiwana też przez wyborców Zjednoczonej Prawicy, która wygrała w sposób zdecydowany wybory w 2019 r. Mamy perspektywę trzyletnią, co najmniej, bo później wyborcy rozstrzygną, jak po tych 3 latach będzie się to dalej kształtować. To jest element stabilizujący i wzmacniający tego rządu i tej większości parlamentarnej – mówił Paweł Mucha.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Paweł Mucha (zastępca szefa Kancelarii Prezydenta)

Data emisji: 06.10.2020 r. 

Godzina emisji: 8.15

pg

Czytaj także

Zdalne zaprzysiężenie rządu? Politolog: popieram wprowadzanie takich rozwiązań

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 15:30
- Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem wszelkich rozwiązań, które umożliwiłyby na przykład prace zdalne rządu czy choćby jego zaprzysiężenie w takiej formie - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog dr Bartłomiej Machnik ze Szkoły Głównej Menedżerskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowi ministrowie zaprzysiężeni w ogrodach Pałacu Prezydenckiego

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 14:30
Zakończyła się uroczystość zaprzysiężenia nowych ministrów rządu Mateusza Morawieckiego. W wydarzeniu nie wziął udziału zakażony koronawirusem Przemysław Czarnek, który został nowym ministrem edukacji i nauki.
rozwiń zwiń