Piotr Müller: służba zdrowia wytrzyma wzrost liczby zakażeń koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 07:55
- Na tym etapie służba zdrowia radzi sobie z tym trudnym czasem, ale wszystko zależy od tego, jak podejdziemy do nowych obostrzeń, które będą obowiązywały od soboty – powiedział w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller.
Piotr Mller
Piotr MüllerFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Gość radiowej Jedynki podkreślił, że sytuacja w służbie zdrowia jest bezpieczna. - Mamy ponad 50 proc. wolnych łóżek jeżeli chodzi o szpitale, które pomagają osobom chorym. Na podobnym, wysokim poziomie jest liczba respiratorów – wyjaśnił Piotr Müller.


Posłuchaj
08:33 PR1_SD_2020_10_09-07-15-10_for_media.mp3 Piotr Müller: rozważamy różnego rodzaju obostrzenia w różnych obszarach (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

- Pamiętajmy o tym, że nie wszystkie osoby, które są chore, wymagają hospitalizacji. W związku z tym, nie każda osoba, nawet z tych wielkich liczb, które niestety teraz się pojawiają, trafia na koniec do szpitala. Wiele z nich może pod opieką lekarza, ale w domu spędzić czas choroby, natomiast szpitale są gotowe, by przyjąć kolejne osoby – powiedział rzecznik rządu.

Sytuacja w szkołach


koronawirus covid-19 dezynfekcja pap 1200.jpg
Tracimy kontrolę nad COVID-19. Ekspert o rozwoju epidemii w Polsce

Odniósł się również do zapowiedzi premiera, który mówił o analizach sytuacji epidemicznej w szkolnictwie. - Ponad 98 proc. szkół funkcjonuje w normalnym trybie, bez zmian, z obostrzeniami, które dotyczą wszystkich Polaków. Analizujemy jak wygląda kwestia ognisk zachorowań również w placówkach oświatowych, ale czy do tego będą potrzebne bardziej radykalne decyzje, w tej chwili nie ma jednoznacznej opinii – zaznaczył.

- Rozważamy różnego rodzaju obostrzenia w różnych obszarach, tu nie chodzi tylko o szkoły, ale w taki sposób, aby jednocześnie nie uderzało to mocno w gospodarkę, jak w marcu czy kwietniu - wyjaśnił.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Piotr Müller (rzecznik rządu)

Data emisji: 9.10.2020 r. 

Godzina emisji: 7.15

pg/kh

Czytaj także

"Możliwa konieczność powołania rządu mniejszościowego". Rzecznik rządu po nocnym głosowaniu w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 10:43
- Scenariusz rządu mniejszościowego powinien być brany pod uwagę. W tej chwili każdy wariant jest możliwy - zarówno rządu mniejszościowego, jak i kwestia przyśpieszonych wyborów - powiedział w piątek w Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do sytuacji po głosowaniu ws. ustawy dot. ochrony zwierząt.
rozwiń zwiń