Piotr Müller: na ten moment system służby zdrowia w Polsce jest wydolny

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 09:00
- Widzimy, co się w tej chwili dzieje w takich krajach jak Hiszpania czy Włochy. Bardzo pokornie podchodzimy do sytuacji związanej z obłożeniem łóżek czy respiratorów. Na ten moment system służby zdrowia w Polsce jest wydolny - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Piotr Müller, rzecznik rządu.
Piotr Mller
Piotr MüllerFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
pap_20201008_1UZ (1).jpg
Od czwartku wracają godziny dla seniorów. Wkrótce poznamy kolejne decyzje rządu

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 6526 osób. Zmarło też 116 chorych. To najwięcej dobowych zakażeń i zgonów od początku epidemii - podał w środę resort zdrowia. Najwięcej - 1188 zakażeń - zanotowano w woj. mazowieckim.

Czytaj także:

Piotr Müller, który był gościem Programu 1 Polskiego Radia podkreślił, że "jeżeli te modele rozwoju choroby, które są zakładane, będą się rozwijać - a wszystko na to wskazuje - to dzisiaj zostaną podjęte kolejne decyzje ws. środków profilaktycznych".

Posłuchaj
08:11 [PR1] PR1 (mp3) 15 październik_2020_10_15-07-15-48_for_media.mp3 Piotr Müller: deczyję o wyjściu premiera z kwarantanny podejmuje inspektor sanitarny (Sygnały dnia/Jedynka)

- Około południa w czasie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zapadną decyzje ws. kolejnych obostrzeń - poinformował.

Rzecznik rządu podał również najnowsze informacje nt. stanu zdrowia szefa rządu. - Premier czuje się dobrze, nie ma żadnych objawów związanych z zakażeniem koronawirusem. Cały czas pozostaje w kwarantannie, zgodnie z obowiązującymi przepisami - zapewnił.

Waldemar Kraska 1200.jpg
Nowa lista stref "czerwonych". Waldemar Kraska: będzie na niej większość dużych miast

Powrót premiera z kwarantanny

- Decyzję o wyjściu premiera z kwarantanny podejmuje inspektor sanitarny. Myślę, że jest to realnie możliwe jeszcze pod koniec tego tygodnia. Ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęto. Myślę, że będzie to przełom piątku, soboty, niedzieli - podkreślił Müller.

Polityk zapewnił jednocześnie, że "nowe ograniczenia nie będą w takim stopniu ograniczać gospodarki, jak to miało miejsce na wiosnę".

***

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadził: Krzysztof Świątek
Gość: Piotr Müller (rzecznik rządu)
Data emisji: 15.10.2020
Godzina emisji: 07.15

PR1/PAP/pb/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wynika z małych i rozproszonych ognisk". Ekspert o wysokim wskaźniku zakażeń na Mazowszu

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 13:46
- Na wysoki wynik zakażeń koronawirusem na Mazowszu wpływają przede wszystkim małe rozproszone ogniska, m.in. domowe. Takich ognisk w tym regionie jest ponad sto - powiedziała Joanna Narożniak z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wszyscy i wszędzie musimy się pilnować". Tomasz Latos o pandemii koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 18:53
- Musimy być zwartą grupą i działać wspólnie. Zróbmy wszystko wspólnie, aby do lockdownu nie doszło. Musimy dbać o swoje bezpieczeństwo nawzajem, czyli nosić maseczki, przestrzegać dystansu i zasad higieny. Wszyscy, wszędzie musimy się pilnować - powiedział Tomasz Latos, szef sejmowej komisji zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Specjalista chorób zakaźnych: większość dzieci do lat 15 przechodzi infekcję SARS-CoV-2 bezobjawowo

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 07:34
- Większość dzieci bezobjawowo przechodzi zakażenie koronawirusem - ocenia prof. Leszek Szenborn, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. W Polsce z powodu SARS-CoV-2 hospitalizowanych było ponad 500 dzieci.
rozwiń zwiń