"W Senacie potrzebny jest kompromis". Siemoniak o "Piątce dla zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 08:57
- Demokratyczny Senat, który potrafi pracować tak, jak trzeba, słuchać stron, analizować, poświęcić kilka tygodni na ważne tematy, pokazuje jak należy działać - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący PO.
Tomasz Siemoniak
Tomasz SiemoniakFoto: Polskie Radio / Wojciech Kusiński

- W polityce liczą się efekty, a efektem pracy Senatu jest poprawa ustawy o ochronie zwierząt, która wyszła z Sejmu - powiedział w radiowej jedynce Tomasz Siemoniak. - To zmiany na korzyść polskich rolników, producentów, są okresy przejściowe, nie ma działania na chybcika, że w ciągu miesiąca muszą coś likwidować - powiedział wiceszef PO.


Posłuchaj
09:04 PR1_SD_2020_10_15-08-15-10_for_media.mp3 Tomasz Siemoniak: dzięki poprawkom Senatu ustawa o ochronie zwierząt jest radykalnie lepsza (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

- Niezależnie od tego, jakie różnice poglądów się pojawiły w koalicji senackiej, która prowadzi Senat od blisko roku z marszałkiem Tomaszem Grodzkim na czele, powinniśmy być zadowoleni. Kompromisy mają to do siebie, że trzeba spotkać się pośrodku i sądzę, że jeśli chodzi o to, o co walczył PSL - żeby chronić polskich rolników - to to rozwiązanie, które wychodzi z Senatu, jest radykalnie lepsze dla nich niż to, co forsował PiS w Sejmie - zaznaczył polityk.

20a14255-1200.jpg
"Piątka dla zwierząt" poróżniła senatorów KO i PSL. Libicki: zakończyła się pewna forma współpracy

Przykład Senatu

Jak ocenił gość audycji, poprawki ze strony rządu nieśmiało szły w tę samą stronę co ostateczne rozwiązania, które przyjął Senat. - Zobaczymy, czy PiS będzie upierał się przy swoim projekcie poselskim, który przecież firmował Jarosław Kaczyński - dodał.

- Demokratyczny Senat, który potrafi pracować tak, jak trzeba, by słuchać stron, analizować, poświęcić kilka tygodni na ważne tematy, pokazuje, jak należy działać - wyjaśnił Tomasz Siemoniak. - Gdyby Senatu takiego nie było, to następnego dnia po posiedzeniu Sejmu, w trzy godziny tamta zła ustawa z wieloma błędami, mimo jej dobrego kierunku, byłaby przyjęta. Sądzę, że PSL to doskonale rozumie - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Krzysztof Świątek
Gość: Tomasz Siemoniak (PO)
Data emisji: 15.10.2020
Godzina emisji: 08.15

pg/kh

Czytaj także

"To decyzja polityczna". Tomasz Siemoniak o możliwym wejściu Jarosława Kaczyńskiego do rządu

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 08:30
– Gdyby było tak, że Jarosław Kaczyński nadzoruje MSWiA, MON i MSZ, można by powiedzieć, że jest to jakiś obszar bezpieczeństwa. Uważam, że decydują o tym tylko i wyłącznie powody polityczne – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Tomasz Siemoniak z Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Siemoniak: w walce z koronawirusem nie powinno być podziałów

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 08:44
- Przez kilka miesięcy tej współpracy nie było. Z dystansem podchodzimy do nowego zaproszenia, jednak zawsze jesteśmy gotowi do współpracy, przedstawiania nowych rozwiązań, ale i rozliczania. Są sprawy, np. kwestia zakupów respiratorów, które warto by było wyjaśnić - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Siemoniak (Platforma Obywatelska).
rozwiń zwiń