Adamczyk: jestem dumny, że Polskie Radio jest tak zaangażowane w bezpieczeństwo ruchu drogowego

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 07:46
- Radio Kierowców to kreowanie mody na bezpieczną jazdę, kreowanie mody na przestrzeganie przepisów w ruchu drogowym. To realizuje rozgłośnia radiowa Polskiego Radia i za to bardzo dziękuję - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.
Andrzej Adamczyk
Andrzej AdamczykFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Bardzo się cieszę i jestem dumny, że Polskie Radio jest tak bardzo zaangażowane w sprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, związane z funkcjonowaniem transportu drogowego, to bardzo potrzebna inicjatywa - powiedział Andrzej Adamczyk.


Posłuchaj
09:17 PR1_SD_2020_10_16-07-15-03_for_media.mp3 Andrzej Adamczyk: na żadnej z polskich budów nie zanotowano ogniska koronawirusa (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

16 października rozpoczyna działalność całodobowe Radio Kierowców, nowa i interaktywna antena Polskiego Radia. Gość radiowej Jedynki podziękował Polskiemu Radiu za realizowanie misji nadawcy publicznego.

Inwestycje i bezpieczeństwo

Minister infrastruktury mówił także o sytuacji budownictwa drogowego w związku z pandemią. Wyjaśnił, że inwestycje nie zostały zamknięte.

- Inwestycje drogowe poprawiają bezpieczeństwo na drogach, bardzo się cieszę, że koronawirus wiosną nie zatrzymał polskich budów. Podam przykład Hiszpanii, Włoch, Portugalii, częściowo Niemiec, Austrii – tam zatrzymano budowy, a to oznacza, że zamrożono miejsca pracy - mówił Andrzej Adamczyk. - Mamy nadzieję, że mimo epidemii koronawirusa bezpiecznie przejdziemy tą trudną drogę, nie zatrzymując polskich budów, utrzymując 1,5 miliona miejsc pracy - zaznaczył.

shutterstock autostrada a2 1200 (1).jpg
Dobra wiadomość dla kierowców. Nowy odcinek autostrady A2 już otwarty

Jak dodał minister, decyzja premiera o utrzymaniu prac budowlanych będzie podtrzymana. - Rozmawiałem o tym z panem premierem, decyzja będzie podtrzymana, oczywiście pod warunkiem, że przedsiębiorcy będą wprowadzali i poszerzali zabezpieczenia na swoich pracowników w wykonawstwie i produkcji - powiedział minister infrastruktury.

- Dzięki wysiłkom polskich przedsiębiorców na żadnej z polskich budów nie zanotowano ogniska koronawirusa, to jest niezmiernie ważne, to efekt starań i niemałych nakładów - podkreślił. - Pokrycie kosztów badań i testów pod kątem koronawirusa, separacja pracowników, wszystkie środki ochronne, to składa się na system zabezpieczeń, który pozwoli utrzymać w tempie budowy i nie wychłodzić gospodarki - stwierdził Andrzej Adamczyk.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .
* * *

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Andrzej Adamczyk (minister infrastruktury)

Data emisji: 16.10.2020

Godzina emisji: 7.15

pg/kh

Czytaj także

Rząd planuje kolejne inwestycje. 30 mld zł na infrastrukturę w 2020 roku

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2020 14:25
- Jeśli chodzi o inwestycje infrastrukturalne na kolei, to w tym roku zamierzamy podpisać umowy na 11 mld zł. Jeszcze lepiej jest z drogami. W 2020 roku planujemy zawrzeć porozumienia na kwotę na 19 mld zł - powiedział Tomasz Gontarz, przewodniczący Zespołu ds. Europejskiego Zielonego Ładu w Ministerstwie Infrastruktury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wielkie narzędzie przyciągania do Polski kapitału". Horała o Centralnym Porcie Komunikacyjnym

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 09:15
- Centralny Port Komunikacyjny jest zakorzeniony w programach europejskich i ma zdolność pozyskiwania funduszy. To wielkie narzędzie przyciągania do Polski kapitału - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Horała, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego.
rozwiń zwiń