Rusza Polskie Radio Kierowców. "Wychodzimy słuchaczom naprzeciw"

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 10:00
Dziś (16 października) po raz pierwszy zabrzmi sygnał Polskiego Radia Kierowców, nowej anteny Polskiego Radia. Całodobowe, interaktywne, dynamiczne i nowoczesne. W programie informacje drogowe i pogodowe w kilku językach, porady dla kierowców, dobra muzyka, sport i najnowsze wiadomości dla fanów motoryzacji. Polskie Radio Kierowców dostępne będzie w technologii DAB+, poprzez bezpłatną aplikację oraz w internecie.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Andriiii

czytaj więcej
prk 1200.jpg
Całodobowe, interaktywne i nowoczesne. Startuje Polskie Radio Kierowców

- Dzwonią Państwo do nas pod nr 22 513 11 11 - ten do Radia Kierowców -  i mówią, że komunikaty, które podajemy na antenie Jedynki, są nadawane zbyt rzadko, bo sytuacja na drogach jest dynamiczna. No, więc wychodzimy naprzeciw i właśnie m.in. dlatego powstaje Polskie Radio Kierowców jako osobna stacja - mówi w "Sygnałach Dnia" w Programie 1 Polskiego Radia dziennikarz Patryk Bedliński. 

Prezes Zarządu Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podkreśla, że Polskie Radio spełnia w ten sposób misję nadawcy publicznego. - Propagując bezpieczeństwo drogowe, bezpieczne zachowania, dobrą publicystykę związaną z motoryzacją, ale nie tylko. Będą też informacje sportowe, informacje związane z naszym życiem codziennym, ale przede wszystkim właśnie skierowane do osób potrzebujących informacji dotyczących tego, jak dbać o samochód i swoje bezpieczeństwo - zaznacza. 


Posłuchaj
04:06 PR1_MPLS 2020_10_16-07-46-36.mp3 Startuje Polskie Radio Kierowców (Sygnały dnia/Jedynka)

Szef projektu Edyta Poźniak mówi, że Polskie Radio Kierowców będzie pierwszym w Polsce 24-godzinnym kanałem informacyjno-edukacyjnym przeznaczonym dla tych, którzy są w podróży.

- Jeżeli jesteście zmotoryzowani, jeżeli podróżujecie jednośladem, wielośladem, czymkolwiek co ma silnik, jesteście uczestnikiem ruchu drogowego, powinniście być dobrze poinformowani o tym, co dzieje się na drodze. A my będziemy informować co kwadrans, ale także przestrzegać, podpowiadać, zdradzać różnego rodzaju ciekawe sposoby i patenty dla wszystkich zmotoryzowanych, dla wszystkich kierowców - podkreśla z kolei dziennikarz Patryk Kuniszewicz. 

W zespole Polskiego Radia Kierowców znalazła się także m.in. Wiktoria Jurczewska - w internecie bardziej znana jako "Moto złośnica" dla której, jak sama mówi, będzie to połączenie pasji i pracy, a jednocześnie spełnienie zawodowych marzeń. - Będzie to bardzo energetyczne radio. No i przede wszystkim świeże informacje drogowe, więc na pewno dzięki naszemu radiu jest większe prawdopodobieństwo, że nie staniecie państwo w korku - mówi.


***

Polskie Radio Kierowców to pierwszy w Polsce całodobowy, interaktywny program sprofilowany pod wymagania i potrzeby użytkowników dróg: kierowców samochodów osobowych i ciężarowych, rowerzystów, motocyklistów, użytkowników hulajnóg, quadów, a nawet motorówek - słowem: wszystkich pojazdów służących do przemieszczania się po drogach lądowych i wodnych.

Serwisy informacyjne będą nadawane co godzinę w języku polskim, angielskim, niemieckim i ukraińskim, a w nich przede wszystkim informacje drogowe i pogodowe.

Wszystkie informacje drogowe podawane na antenie i dostępne w aplikacji pochodzić będą z najbardziej wiarygodnych źródeł: policji, Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad oraz Straży Granicznej.

Korzystanie z bezpłatnej aplikacji Polskiego Radia Kierowców daje możliwość kontrolowania na bieżąco sytuacji drogowej w promieniu 100 kilometrów od miejsca pobytu, zgłaszania wskazówek cennych dla innych kierowców, ostrzeżeń o utrudnieniach czy wypadkach oraz przekazania pozdrowień z trasy.

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzą: Katarzyna Gójska, Daniel Wydrych

Data emisji: 16.10.2020

Godzina emisji: 7.46

kh

Czytaj także

"Nie jesteśmy sami na drodze". Krzysztof Hołowczyc i Robert Kubica o Polskim Radiu Kierowców

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 06:10
- Polskie Radio Kierowców to program potrzebny i ważny - twierdzą wyścigowi i rajdowi kierowcy Robert Kubica i Krzysztof Hołowczyc. Obaj podkreślają edukacyjną rolę nowej anteny Polskiego Radia na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach.
rozwiń zwiń