"Widać, że Giertych jest mocno umocowany w środowisku PO". Lichocka o zatrzymaniu adwokata

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 09:48
- To jest adwokat rodzinny Donalda Tuska, zaprzyjaźniony z ważnymi politykami Platformy Obywatelskiej - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Lichocka, odnosząc się do zatrzymania Romana Giertycha. 
Joanna Lichocka
Joanna LichockaFoto: Polskie Radio / Wojciech Kosiński

CBA rozbiło grupę, która spółce giełdowej wyrządziła szkodę na kwotę 90 mln zł. Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało między innymi biznesmena Ryszarda K. i byłego posła Romana Giertycha. Zatrzymania mają związek z prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki notowanej na GPW.

giertych 1200 pap.jpg
Roman Giertych nadal przebywa w szpitalu. Prokuratura ma 48 godzin na przedstawienie zarzutów

Zatrzymanie Romana Giertycha

- Widać, że Roman Giertych jest mocno umocowany w środowisku Platformy Obywatelskiej i Platforma Obywatelska będzie robić z tego sprawę polityczną, zamiast uczciwie powiedzieć, że jest to sprawa zwykła, kryminalna - powiedziała Joanna Lichocka. 


Posłuchaj
09:47 _PR1_AAC 2020_10_16-08-15-21_for_media.mp3 "Joanna Lichocka: znowu stoimy przed takim egzaminem, który czeka całą naszą wspólnotę (Sygnały Dnia/Jedynka)"

 

Dodała, że "politycy PO bronią go, jak pani poseł Beaty Sawickiej, jak wcześniej posła Sławomira Nowaka". - To jest tak, jak zawsze - bronić swoich bez względu na to, jak poważne kryminalne zarzuty ciążą na tym swoim - dodała poseł PiS. 

- Co ciekawe, pan Ryszard Krauze - biznesmen zatrzymany w tej samej sprawie, już nie podlega takiej ochronie - podkreśliła posłanka PiS.

- Ja też cieszę się, że Roman Giertych dobrze się czuje, jak informują lekarze. Jego stan zdrowia jest dobry - tak, że mam nadzieję, iż będzie mógł usłyszeć dzisiaj zarzuty - powiedziała Lichocka.

Materiał dowodowy

Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych, powiedział, że materiał zgromadzony przez CBA w śledztwie wskazuje, że zatrzymani w czwartek mężczyźni brali udział w zorganizowanym procederze polegającym na wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki, przywłaszczeniu i praniu pieniędzy. - Po trwających czynnościach zatrzymani trafią do prokuratury, gdzie powinni usłyszeć zarzuty działania na szkodę spółki, przywłaszczenia mienia i prania pieniędzy - wyjaśnił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Joanna Lichocka odniosła się również do tematu startującego dzisiaj Polskiego Radia Kierowców oraz do obecnej sytuacji epidemicznej w kraju. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Joanna Lichocka (PiS)

Data emisji: 16.10.2020 r. 

Godzina emisji: 8.15

kb/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowe obostrzenia w związku z pandemią, 152 powiaty w strefie czerwonej. Zobacz wytyczne

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 01:00
Od soboty (17.10.2020) jedenaście miast wojewódzkich, w tym Warszawa, znajdują się w czerwonych strefach. Rząd zaostrza restrykcje w związku z dużą ilością nowych zakażeń koronawirusem. Poinformowali o tym na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Audycje na czterech kółkach – startuje Polskie Radio Kierowców!

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 17:50
Startuje Polskie Radio Kierowców – całodobowy, nowoczesny i interaktywny projekt Polskiego Radia. – Nawet jeżeli ktoś nie do końca "siedzi" w świecie motoryzacyjnym, bardzo chętnie posłucha o nowych przepisach, o zmianach, ułatwieniach – mówił w Trójce Kuba Marcinowicz, którego będziemy mogli usłyszeć już pierwszego dnia działalności radia, który czeka nas w piątek 16 października.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Staramy się tego uniknąć". Poseł PiS o ew. wprowadzeniu stanu wyjątkowego

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 07:56
- Naszym głównym zadaniem jest z jednej strony ograniczanie rozprzestrzeniania się pandemii, ale z drugiej strony równie istotnym elementem jest funkcjonowanie gospodarki - deklarowała poseł PiS Anna Kwiecień, wiceprzewodnicząca sejmowej komisji zdrowia.
rozwiń zwiń