Kierwiński: Polacy muszą sobie radzić z koronawirusem i bałaganem, który generuje rząd

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 09:11
- Coraz częściej mam wrażenie, że rząd przeszkadza służbom medycznym, lekarzom walczyć z koronawirusem - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński. 
Marcin Kierwiński
Marcin KierwińskiFoto: Program 1 Polskiego Radia

W środę Sejm wznawia odroczone we wtorek obrady. Posłowie zajmą się m.in. projektem PiS ws. przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym związanym z COVID-19, a także wysłuchają informacji premiera na temat stanu przygotowań państwa na rosnącą falę zakażeń koronawirusem. O odroczenie obrad, aby posłowie mieli czas zapoznać się z projektem PiS, wnioskował szef klubu KO Cezary Tomczyk. "Jeśli nie możesz pomóc to chociaż nie przeszkadzaj. Politykierstwo wygrało dziś ze zdrowiem" - skomentował sytuację na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

663 premier free.jpg
"By wygrać z koronawirusem, wszyscy musimy się zjednoczyć". Premier apeluje do marszałka Senatu

- Coraz częściej mam wrażenie, że rząd przeszkadza służbom medycznym, lekarzom walczyć z koronawirusem - powiedział w "Sygnałach Dnia" Marcin Kierwiński, wskazując, że zdanie o "nieprzeszkadzaniu" jest prawdziwe. Jego zdaniem rządzący "zaspali przez 6 miesięcy", a teraz wprowadzają gigantyczny bałagan. - Polacy muszą sobie radzić z koronawirusem, ale niestety muszą sobie też radzić z bałaganem, który generuje ten rząd - dodał.


Posłuchaj
09:14 [ PR1]PR1 (mp3) 21 październik 2020 08_14_56_for_media.mp3 Marcin Kierwiński: Polacy muszą sobie radzić z koronawirusem, ale niestety muszą sobie też radzić z bałaganem, który generuje ten rząd (Jedynka/Sygnały dnia)

Jak wyjaśniał poseł PO, ustawa o COVID-19 to 45 stron bardzo szczegółowych zapisów, w wielu momentach kontrowersyjnych, a trafiła do Sejmu tak, że nie było szansy odbyć poważnej debaty.

Polaczek 1200 east news.jpg
Pomaska atakuje posła chorego na COVID-19. Polityk odpowiada: jestem wdzięczny za tę "życzliwość"

- Debata nad ustawą, której posłowie nie przeczytają, nie jest poważna. Wczoraj marszałek Terlecki przyznał, że sam tej ustawy nie przeczytał. To pokazuje skalę nieprzygotowania ekipy rządzącej - ocenił Marcin Kierwiński. 

Które konkretnie zapisy ustawy budzą kontrowersje opozycji? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. W jej dalszej części gość, na przykładzie Mazowsza, wskazywał na brak przygotowania do walki z epidemią i tłumaczył serię podwyżek opłat w rządzonej przez opozycję stolicy.

. .

***

Audycja: Sygnały dnia
Prowadzący: Grzegorz Jankowski
Gość: Marcin Kierwiński (poseł PO)
Data emisji: 21.10.2020
Godzina emisji: 8.15

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przeciwdziałanie sytuacjom kryzysowym związanym z COVID-19. Projekt nowelizacji ustawy w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 17:03
Do Sejmu wpłynął projekt noweli ustaw dot. przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19. Wnioskodawcą jest grupa posłów PiS. Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli rządu projektem we wtorek ma się zająć Sejm.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mamy więcej czasu na zastanowienie się". Poseł Lewicy o odroczeniu obrad Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 17:26
- Obrady rozpoczną się jutro. Mamy więcej czasu na zastanowienie się nad projektami ustawami, które przedłożył rząd - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Andrzej Szejna (Lewica).
rozwiń zwiń