Muzeum Krakowa tworzy wystawę przedmiotów związanych z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 09:40
Jeszcze tylko dziś można przekazać placówce obiekty, które pomogą stworzyć wspólną opowieść o pandemii koronawirusa w Krakowie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Athawit Ketsak/shutterstock.com

Posłuchaj
03:53 [ PR1]PR1 (mp3) 23 październik 2020 07_39_24.mp3 Muzeum Krakowa tworzy wystawę przedmiotów związanych z pandemią koronawirusa (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Jak wyjaśnił w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Haczewski z Muzeum Krakowa, osoby związane z instytucją, którą reprezentuje, wspólnie stwierdziły, że o tym, co się dzieje od marca tego roku trzeba będzie opowiedzieć. - Od razu podjęliśmy decyzję, że przygotujemy wystawę, roboczo nazwaną "pocovidową" - wskazał.

Muzeum Krakowa od 23 września zbiera przedmioty związane z pandemią koronawirusa. W akcję włączyły się znane osoby, w tym prezydent miasta. "Jesteśmy świadkami i zarazem uczestnikami historii. Zachęcam Państwa do pozostawienia własnego świadectwa z tego czasu" - zaapelował Jacek Majchrowski.

 

Dziś (23.10) jest ostatni dzień akcji. - Mamy kurtkę, w której właścicielka dostarczała pomoc krakowianom, którzy nie mogli opuścić domu w trakcie lockdownu. - Mamy pamiętnik prowadzony od pierwszego dnia zamknięcia - wymienił Haczewski. 

"Akcja zbierania przedmiotów związanych z pandemią" 😷 W całym kraju wzrasta liczba osób chorych na COVID-19. Dziś...

Opublikowany przez Muzeum Krakowa Czwartek, 22 października 2020

Przedmioty, ale także opowieści, wspomnienia i doświadczenia (które można wysyłać na adres mailowy muzeum) z okresu pandemii posłużą do stworzenia swoistej kroniki czasu zarazy. Wystawa w Kamienicy Hipolitów ma być dostępna dla zwiedzających w pierwszym kwartale 2021 roku. 

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzą: Katarzyna Gójska i Daniel Wydrych

Autorka materiału: Maja Mazurek

Data emisji: 23.10.2020

Godzina emisji: 6.00 - 9.00

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Testy na koronawirusa. Co w przypadku pozytywnego wyniku?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 16:59
Pandemia przybiera na sile. Wiele osób może się teraz zastanawiać, czy warto wykonać komercyjny test na obecność koronawirusa, nawet jeśli się nie ma objawów. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy taki test da wynik pozytywny? I czy jest on honorowany przez lekarzy i służby sanitarne? A generalnie jak powinniśmy postępować i na co się zaszczepić?
rozwiń zwiń