Ryszard Terlecki o programie "Za życiem": dziś zostaną przedstawione propozycje jego rozszerzenia

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 07:48
- To rozszerzenie pomocy dla tych matek, które podejmą trud wychowywania niepełnosprawnych dzieci - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia o programie "Za życiem" wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.
Ryszard Terlecki
Ryszard TerleckiFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przedstawi w Sejmie informację na temat programu "Za życiem". To program kompleksowego wsparcia dla rodzin, zakłada on rzeczywistą i pełną pomoc w celu integracji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych oraz wsparcie ich rodzin. Dodatkowo przewidziana jest również pomoc dla kobiet w okresie ciąży (w tym powikłanej), porodu i połogu oraz rozwój wsparcia dla matek z małoletnimi dziećmi.


Posłuchaj
09:16 PR1_SD_2020_10_27-07-14-48_for-media.mp3 Ryszard Terlecki: bardzo niepokoi niezwykła agresja tych demonstracji (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

Szczegóły programu i nowe propozycje

terlecki EN 1200 .jpg
Terlecki: protest jest prawem demokracji, ale niepokojąca jest niezwykła agresja tych demonstracji

- Minister Maląg ma powiedzieć, co już jest zrobione w tej kwestii, z czego można korzystać, co rząd dotąd zaproponował, ale także o rozszerzeniu tego programu, wynikającym także z decyzji Trybunału Konstytucyjnego - powiedział Ryszard Terlecki.

- To rozszerzenie pomocy dla tych matek, które podejmą trud wychowywania niepełnosprawnych dzieci - podkreślił wicemarszałek Sejmu.

Spotkanie Zjednoczonej Prawicy


Terlecki EN-1200.jpg
Ryszard Terlecki: opublikować orzeczenie TK, potem pilnie podjąć decyzję ws. przepisów

Polityk odniósł się także do tematu spotkania koalicji Zjednoczonej Prawicy, w związku z decyzją TK i koniecznością zmian w prawie. - Była mowa, że to spotkanie odbędzie się szybko, może nawet dzisiaj, ale chyba nie ma tej potrzeby w tej chwili. Mamy intensywną dwudniową pracę Sejmu, nie wiem, czy znajdzie się czas na spotkanie koalicyjne - wyjaśnił Ryszard Terlecki.

Protesty po decyzji TK

- Z jednej strony jest prawem uznawanym powszechnie w demokracji protest, jako sposób wyrażania swoich poglądów i to jest oczywiste. Z drugiej strony są dwa elementy, które bardzo niepokoją – protesty odbywają się w czasie pandemii, i politycy opozycji wspierają te protesty – powiedział przewodniczący klubu PiS. - Drugi to niezwykła agresja tych demonstracji - zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Ryszard Terlecki (wicemarszałek Sejmu)

Data emisji: 27.10.2020

Godzina emisji: 7.15

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Tu już niewiele można dyskutować". Szef klubu PiS odniósł się do propozycji Gowina ws. prawa aborcyjnego

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 14:56
Porozumienie Jarosława Gowina proponuje wprowadzenie zapisów prawnych, które będą chronić dzieci z zespołem Downa, a jednocześnie uwzględnią prawo do decyzji matki w skrajnych i bardzo rzadkich przypadkach nieuleczalnych wad letalnych dziecka, skazujących je na śmierć w trakcie ciąży lub niedługo po urodzeniu. Propozycja ma być przedmiotem rozmów najbliższego spotkania rady koalicji. - Tu już niewiele można dyskutować - mówił dziś w Sejmie szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Terlecki: opublikować orzeczenie TK, potem pilnie podjąć decyzję ws. przepisów

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 19:17
- Myślę, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji trzeba opublikować - mówił w TVN24 szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Ocenił, że po ewentualnym opublikowaniu orzeczenie TK potrzebne będzie "uściślenie tej kwestii".
rozwiń zwiń