Marek Zagórski: aplikacja STOP COVID zostanie rozbudowana

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 08:59
- Aplikacja STOP COVID będzie rozbudowana - zapowiedział w Programie 1 Polskiego Radia pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa Marek Zagórski. Aplikacja ostrzega użytkowników, że mogli mieć kontakt z osobą, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem.
Marek Zagórski
Marek ZagórskiFoto: Polskie Radio

Marek Zagórski podkreślał, że kolejnej aktualizacji możemy się spodziewać jeszcze w tym tygodniu. Osoby, które dostaną powiadomienie o kontakcie z osobą zakażoną, będą mogły poddać się testowi, pod warunkiem, że będą miały objawy COVID-19.

Pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa poinformował też, że niebawem zostanie wdrożony system informatyczny do obsługi inspekcji sanitarnej. Chodzi między innymi o informowanie o kwarantannie - docelowo będą to robiły automaty. Do decyzji o kwarantannie będzie można mieć wgląd na Internetowym Koncie Pacjenta. Objęty nowym systemem ma być również cały wywiad epidemiczny.


Posłuchaj
09:32 PR1_MPLS 2020_10_27-08-15-10.mp3 Marek Zagórski, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, o aplikacji i sanepidzie (Sygnały Dnia/Jedynka)

- Wszystkie dane wpisane raz będą następnie wykorzystywane przez różne jednostki sanepidu, ale także inne jednostki ochrony zdrowia - zapowiedział Marek Zagórski.

Pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa poinformował, że zapowiadane zmiany pomogą odciążyć w wielu obowiązkach pracowników sanepidu.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Marek Zagórski (pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, sekretarz stanu w KPRM)

Data emisji: 27.10.2020

Godzina emisji: 8.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Müller: na ten moment system służby zdrowia w Polsce jest wydolny

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 09:00
- Widzimy, co się w tej chwili dzieje w takich krajach jak Hiszpania czy Włochy. Bardzo pokornie podchodzimy do sytuacji związanej z obłożeniem łóżek czy respiratorów. Na ten moment system służby zdrowia w Polsce jest wydolny - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Piotr Müller, rzecznik rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waldemar Kraska: w Warszawie będzie drugi szpital tymczasowy

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 08:45
- W Warszawie powstanie drugi szpital tymczasowy, który będzie mógł przyjąć około tysiąca pacjentów covidowych. Placówka ma być utworzona w jednej z hal wystawienniczych - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Handlowe niedziele na czas trwania pandemii. Komisja senacka rekomenduje poprawki ustawy covidowej

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 16:19
Senacka komisja zdrowia rekomenduje wprowadzenie poprawek do nowelizacji przeciwdziałającej pandemii. Komisja poparła również zgłoszony przez Koalicję Obywatelską, w ramach tak zwanej szybkiej ścieżki legislacyjnej, projekt ustawy dotyczący handlu w niedzielę. Przewiduje on przywrócenie handlu w niedzielę na okres trwania pandemii oraz zagwarantowanie pracownikom dwóch wolnych niedziel w miesiącu.
rozwiń zwiń