Dr Sutkowski: bezpieczeństwo sanitarne wszystkich obywateli jest obowiązkiem nadrzędnym

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 09:00
- Wolność obywatelska to jedno, a pandemia to drugie. Porządek publiczny i bezpieczeństwo sanitarne wszystkich obywateli jest obowiązkiem nadrzędnym - mówił w "Sygnałach dnia" w Programie 1 Polskiego Radia dr Michał Sutkowski z Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.
Uczestnicy protestu przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego
Uczestnicy protestu przeciwko wyrokowi Trybunału KonstytucyjnegoFoto: PAP/Radek Pietruszka

Stanisław Karczewski 1200 PAP.jpg
Proaborcyjne protesty w Polsce. Karczewski: na naszych oczach rodzi się barbarzyństwo

Gość Katarzyny Gójskiej mówił, że martwi się o zdrowie "młodych ludzi, ich rodzin, o nas wszystkich". - Mamy pandemię, dziś czujemy się dobrze, jutro gorzej, a po jutrze, no cóż nawet nie chcę kończyć - stwierdził dr Michał Sutkowski.

Ekspert, odnosząc się do protestów, które od kilku dni odbywają się w Polsce, powiedział, że "wolność obywatelska to jedno, a pandemia to drugie". - Porządek publiczny i bezpieczeństwo sanitarne wszystkich obywateli jest obowiązkiem nadrzędnym - zaznaczył.

Posłuchaj
09:28 PR1_MPLS 2020_10_30-08-20-29_for_media.mp3 Dr Michał Sutkowski: wolność obywatelska to jedno, a pandemia to drugie (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

Zakotwiczyliśmy w "matriksie"

Dodał, że "niezależnie od powodów, od tego, kto ma rację. Niezależnie od polityki, zakotwiczyliśmy w jakimś "matriksie". - Jeżeli chcemy być zdrowi, musimy zaprzestać tego typu rzeczy. Usiąść, rozmawiać - radził.

Dr Michał Sutkowski stwierdził ponadto, że "to, co się dzieje, to zły sen". - Zły sen lekarza, wirusologa, epidemiologia, ale zły sen nas wszystkich, bo jest to przeciwko zdrowiu publicznemu - mówił, podkreślając jednocześnie, że "w szczycie zakażeń, zgonów, w najważniejszych dniach pandemii, manifestacje, niezależnie od poglądów, są po prostu niedopuszczalne".

Więcej w rozmowie.

. .

***

Audycja: Sygnały dnia
Prowadzący: Katarzyna Gójska
Gość: dr Michał Sutkowski (Zakład Wirusologii Narodowego instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny)
Data emisji: 30.10.2020
Godzina emisji: 8.15

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: możemy uniknąć najgorszego, włoskiego scenariusza

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2020 07:38
- Większość osób, które przebyły koronawirusa, nabywa odporność i nie choruje ponownie. Wirusa zabija dopiero temperatura 60 stopni - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dr Paweł Grzesiowski, założyciel i prezes zarządu Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń i ekspert zagadnień epidemiologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grille na polanach w okolicy lasu. Wirusolog: jestem rozczarowany

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 09:30
W sobotę (21 marca) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 14 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem. W sumie w Polsce zakażonych zostało 439 osób, w tym pięć zmarło.
rozwiń zwiń