Tomasz Siemoniak: ciężko rozmawiać z wicepremierem, gdy ten mówi do nas "jesteście przestępcami"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 09:08
- To Jarosław Kaczyński narzucił język nienawiści i teraz słyszy odpowiedź społeczeństwa - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący PO.
Tomasz Siemoniak
Tomasz SiemoniakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W poniedziałek wieczorem odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych - pojawili się tylko przedstawiciele PiS, PSL oraz Konfederacji. PO i Lewica nie wzięły udziału w rozmowach.

premier wideokonferencja free tt 663.jpg
Wideokonferencja premiera z sejmową opozycją ws. pandemii. W rozmowach nie uczestniczyły KO i Lewica

- Spotkania, na które zaprasza premier, nie mają sensu. Żadne nasze prośby i wnioski nie są uwzględniane. Nie chcemy być listkiem figowym do niekompetencji rządu. Trudno rozmawia się z wicepremierem rządu, gdy ten zwraca się słowami do opozycji: "jesteście przestępcami". To spotkanie to desperacja, bo rząd po prostu przegrał walkę z pandemią. To rząd ponosi pełną odpowiedzialność za sytuację. Rząd jest pod ścianą, co widać po rosnącej liczbie zakażeń - powiedział Tomasz Siemoniak.

Posłuchaj
08:58 PR1_MPLS 2020_11_03-08-15-17.mp3 Tomasz Siemoniak o nieobecności PO na spotkaniu z premierem (Sygnały dnia/Jedynka)

Gość Jedynki dodał, że "protesty są oddolne i spontaniczne". - Ludzie, którzy demonstrują, mogą mieć różne poglądy, ale jednoczy ich sprzeciw wobec tej władzy. My też jesteśmy przeciwnikami tego rządu. Forma haseł, które padają na tym proteście, nie jest najważniejsza. Kręcenie nosem na to, że na protestach widzimy różne hasła, to "świętoszkowate oburzenie". To Jarosław Kaczyński narzucił język nienawiści i teraz słyszy odpowiedź społeczeństwa - powiedział Tomasz Siemoniak.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Tomasz Siemoniak (wiceprzewodniczący PO)

Data emisji: 03.11.2020 r. 

Godzina emisji: 8.15

koz


Czytaj także

"Atakujcie mnie, ale nie gromadźcie się na ulicach". Wicepremier Piotr Gliński apeluje do protestujących

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 19:24
"Dołączam się do apelu premiera Mateusza Morawieckiego - możecie atakować i mnie, ale nie gromadźcie się, nie zbierajcie się na ulicach" - napisał na Twitterze wicepremier Piotr Gliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nikt nie zasługuje na to bardziej niż oni". Premier o podwyżkach dla medyków

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2020 16:20
"Rząd wspiera lekarzy i cały personel medyczny walczący z koronawirusem w sposób szczególny. Od dziś podnosimy ich wynagrodzenia o 100 proc. Nikt nie zasługuje na to bardziej, niż oni" - napisał w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń