Grzegorz Puda o wykupie kwiatów po 1 listopada: zaproponowano bardzo dobrą cenę

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 07:56
- Cena 20 zł za doniczkę i 3 zł za kwiaty cięte to naprawdę dobra cena - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister rolnictwa Grzegorz Puda. Do dziś sprzedawcy kwiatów mogą składać wnioski o pomoc do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Łączna liczba złożonych do wczoraj wniosków opiewa na kwotę 32 milionów złotych.
Grzegorz Puda
Grzegorz PudaFoto: Polskie Radio

Minister rolnictwa Grzegorz Puda mówił w radiowej Jedynce, że ceny rekompensat zaproponowane przez rząd są korzystne dla sprzedawców, a środków na niesienie pomocy nie zabraknie.


Posłuchaj
08:39 PR1_AAC 2020_11_06-07-15-23.mp3 Grzegorz Puda: cena 20 zł za doniczkę i 3 zł za kwiaty cięte to naprawdę dobra cena (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

- Do dzisiaj można składać wnioski i dzisiaj będziemy wiedzieli, ile osób i kontrahentów je złożyło. Mam dane z wczoraj z 16 i wynika z nich potencjalna kwota 32 mln zł, a rząd na ten cel przeznaczył minimum 180 mln zł - wyjaśnił minister.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której poruszono także temat nowej ustawy o ochronie zwierząt.

. .
***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Krzysztof Świątek

Gość: Grzegorz Puda (minister rolnictwa)

Data emisji: 06.11.2020

Godzina emisji: 7.15

Jedynka/IAR/pg/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Powinna być poddana konsultacjom". Poseł Koalicji Polskiej o ustawie o ochronie zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 15:45
- Mogę zgodzić się z moralnym podejściem. Natomiast nie mogę się zgodzić na takie państwo, gdzie rzeczywistość zmienia się z dnia na dzień, nie pytając nikogo o zdanie - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Agnieszka Ścigaj, komentując sprzeciw polityków PSL-Koalicji Polskiej wobec ustawy o ochronie zwierząt. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Posłowie boją się o swoje bezpieczeństwo". Puda o protestach Agrounii

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 09:48
– Żaden rolnik nie chce prowadzić działalności, która wiąże się z cierpieniem zwierząt, potwierdzają to również sondaże, ponad 55% rolników poparło "piątkę dla zwierząt" – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Grzegorz Puda, minister rolnictwa i rozwoju wsi, odnosząc się do reakcji rolników na nowelę ustawy o ochronie zwierząt w Polsce. 
rozwiń zwiń