Szef MON: dziś polski żołnierz walczy na innym froncie, na froncie walki z epidemią

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 08:05
- Rozmawiamy 11 listopada, w Święto Niepodległości. 102 lata temu żołnierze formowanego Wojska Polskiego odzyskali niepodległość, wolność. Dziś walczą na innym froncie, na froncie walki z epidemią - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Mariusz Błaszczak
Mariusz Błaszczak Foto: Andrzej Gralewski/Polskie Radio

Mariusz Błaszczak został zapytany o jedną ze swoich wypowiedzi, w której stwierdził, że z powodów politycznych niektóre szpitale odmawiają przyjęcia pomocy wojska. - Są samorządy lokalne opanowane przez opozycję i grupa tych samorządów walczy z rządem, w sytuacji bardzo trudnej, w sytuacji epidemii, kiedy powinniśmy walczyć o życie i zdrowie ludzi - wyjaśnił minister.

Błaszczak EN-1200.jpg
"Ten gest wpisuje się w etos polskiego żołnierza". Szef MON zaapelował o oddawanie osocza

- Opozycja przez nawoływanie do demonstracji wyprowadza ludzi na ulice i rezultat jest taki, że niektórzy z polityków opozycji żalą się w mediach społecznościowych, że zachorowali na koronawirusa, a to konsekwencja tych działań - ocenił polityk.


Posłuchaj
09:31 PR1_SD_2020_11_11-07-14-51_for_media.mp3 Mariusz Błaszczak: wojsko może odciążyć cywilną służbę zdrowia (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

Ochrona życia i zdrowia Polaków

- To jest godne największego potępienia, kiedy dyrektorzy szpitali prowadzonych przez samorządy odmawiają wejścia wojska do szpitali, a wojsko wchodzi po to, aby odciążyć cywilną służbę zdrowia - powiedział minister.

Gość radiowej Jedynki podkreślił, że tylko nieliczne szpitale odmawiają pomocy. - To tylko ułamek, znakomita większość szpitali korzysta z pomocy wojska i to jest dobre rozwiązanie, chodzi o solidarność, jak mówił premier Morawiecki, i o pomoc. To jest naprawdę groźna choroba, wbrew temu, co niektórzy mówią - dodał.

- Trzeba w tej sytuacji, w której się znaleźliśmy, skoncentrować nasze działania na ochronie życia i zdrowia Polaków - zaznaczył Mariusz Błaszczak.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Mariusz Błaszczak (minister obrony narodowej)

Data emisji: 11.11.2020 r. 

Godzina emisji: 7.15

pg

Czytaj także

Wsparcie Wojska Polskiego przy transporcie chorych na COVID-19. MON o pomocy w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 15:46
"Wojsko Polskie utrzymuje sześć Lotniczych Zespołów Poszukiwawczo-Ratowniczych w stałej gotowości do wsparcia Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy ewentualnym transporcie chorych na COVID-19" - poinformował resort obrony narodowej na Twitterze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Skrajna nieodpowiedzialność, zagrożenie dla życia wielu osób". Prokuratura Krajowa o protestach ws. wyroku TK

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 21:29
Osoby, które organizują nielegalne zgromadzenia, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia wielu osób, z czego doskonale zdają sobie sprawę - oświadczyła Prokuratura Krajowa. W komunikacie dodano, że organizowanie obecnie ulicznych protestów "jest skrajnie nieodpowiedzialne".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ten gest wpisuje się w etos polskiego żołnierza". Szef MON zaapelował o oddawanie osocza

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 10:18
Szef MON Mariusz Błaszczak zwrócił się z apelem do żołnierzy, którzy zakazili się koronawirusem i pokonali COVID-19, aby oddawali osocze. - Oddawanie osocza jest gestem, który ma ogromne znaczenie, sam, kiedy tylko będzie to możliwe, też oddam osocze - zadeklarował minister.
rozwiń zwiń