Dyrektor szpitala na Stadionie Narodowym: to wentyl bezpieczeństwa dla placówek stacjonarnych

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 07:41
- W szpitalu MSWiA oraz w szpitalu na Stadionie Narodowym nie leżą statyści, lecz ciężko chorzy pacjenci, którzy wymagają opieki, tlenu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dr Artur Zaczyński, dyrektor szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym, odnosząc się do słów Edyty Górniak.
Dr n. med. Artur Zaczyński
Dr n. med. Artur Zaczyński Foto: PAP/Radek Pietruszka

Media informowały w ostatnich dniach, że piosenkarka Edyta Górniak wyraziła pogląd, iż w szpitalach nie leżą chorzy na COVID-19, ale statyści. Innego zdania jest dyrektor szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym dr Artur Zaczyński.

Projekt bez tytułu 1200.jpg
Edyta Górniak nie wierzy w pandemię. Chory na COVID-19 poseł PiS odpowiada

- Ciężko pracujemy w trudnych warunkach, w kombinezonach i nie robimy tego dla statystów. W szpitalu MSWiA w Warszawie oraz w szpitalu na Stadionie Narodowym nie leżą statyści, lecz ciężko chorzy pacjenci, którzy wymagają opieki, tlenu - powiedział dyrektor.

Posłuchaj
10:11 (PR1) 2020_11_12-07-15-14_for_media.mp3 Artur Zaczyński: ciężko pracujemy w trudnych warunkach i nie robimy tego dla statystów (Sygnały dnia/Jedynka)

 

  Zdaniem gościa Polskiego Radia "szpital na Stadionie Narodowym odciąża służbę zdrowia, kompensuje pacjentów ze szpitali z Mazowsza". - To instytucja doraźna, ma pomagać, a nie zastępować inne szpitale. Sytuacja łóżkowa w szpitalu MSWiA jest bardzo dynamiczna. Do szpitala na Stadionie Narodowym zgłaszają się różne szpitale z woj. mazowieckiego - stwierdził.

  Czytaj także: 

  - Mój apel dotyczy tego, abyśmy my - świat lekarski, pielęgniarski - wygenerowali dodatkowy czas do walki z pandemią - dodał.

   Szpital tymczasowy na stadionie PGE Narodowym działa od ubiegłego tygodnia. Jest filią Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Szpital dysponuje 500 łóżkami dla chorych na COVID-19.

  Zapraszam do wysłuchania całej rozmowy.

  . .

  ***

  Tytuł audycji: Sygnały dnia

  Prowadzi:  Krzysztof Świątek

  Gość: dr Artur Zaczyński (dyrektor szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym)

  Data emisji: 12.11.2020 r. 

  Godzina emisji: 7.15

  dn

  Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
  aby dodać komentarz
  brak

  Czytaj także

  Piotr Müller: na ten moment system służby zdrowia w Polsce jest wydolny

  Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 09:00
  - Widzimy, co się w tej chwili dzieje w takich krajach jak Hiszpania czy Włochy. Bardzo pokornie podchodzimy do sytuacji związanej z obłożeniem łóżek czy respiratorów. Na ten moment system służby zdrowia w Polsce jest wydolny - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Piotr Müller, rzecznik rządu.
  rozwiń zwiń