Szef MNiSW: nauczanie zdalne jest na wyższym poziomie niż wiosną

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 08:45
- W tym roku kalendarzowym nie będzie ani jednej szkoły nie podpiętej do sieci internetowej - zadeklarował w Programie 1 Polskiego Radia Przemysław Czarnek, szef MNiSW.
Przemysław Czarnek
Przemysław CzarnekFoto: PAP/Radek Pietruszka

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki do 29 listopada 2020 r. przedłużone zostało ograniczenie funkcjonowania klas IV-VIII szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży, szkół podstawowych dla dorosłych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego.

Przemysław Czarnek EN 1200.jpg
Przemysław Czarnek: w szkołach powinno być więcej treści patriotycznych

Uczniowie i słuchacze tych szkół od 26 października nie mają zajęć stacjonarnych, tylko uczą się zdalnie. Dodatkowo do 29 listopada takim samym ograniczeniem zostały objęte klasy I-III szkoły podstawowej, uczniowie z tych klas też będą uczyć się zdalnie.

Posłuchaj
10:27 (PR1) 2020_11_13-08-14-51_for_media.mp3 Przemysław Czarnek: nauczanie zdalne jest na wyższym poziomie niż wiosną (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Przemysław Czarnek przyznał w Polskim Radiu, że "jeśli spadek zakażeń się utrzyma, to nie wykluczam, że po 29 listopada dzieci będą stopniowo wracać do szkół, zaczynając od tych roczników, które mają egzaminy". - Obecnie funkcjonuje rozporządzenie, które wyłącza nauczanie stacjonarne od I klasy szkoły podstawowej wzwyż i obowiązuje ono do 29 listopada - powiedział.

- Nauczanie zdalne jest na wyższym poziomie niż wiosną. Wynika to ze zwiększonej liczby szkół podpiętych do sieci internetowej. W tym roku kalendarzowym nie będzie ani jednej szkoły poza siecią. W tych dniach przekazujemy kolejnych 27 tys. tabletów dla szkół, szkolimy również nauczycieli. Kluczowe jest napisanie dobrego podręcznika do historii, wiedzy o społeczeństwie - stwierdził szef MNiSW.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadził: Krzysztof Świątek
Gość: Przemysław Czarnek (szef MNiSW)
Data emisji: 13.11.2020
Godzina emisji: 08.15

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dyrektor szpitala na Stadionie Narodowym: to wentyl bezpieczeństwa dla placówek stacjonarnych

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 07:41
- W szpitalu MSWiA oraz w szpitalu na Stadionie Narodowym nie leżą statyści, lecz ciężko chorzy pacjenci, którzy wymagają opieki, tlenu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dr Artur Zaczyński, dyrektor szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym, odnosząc się do słów Edyty Górniak.
rozwiń zwiń