"Nominowani to nazwiska z pierwszych stron prasy kulturalnej". Krzysztof Czabański o Nagrodach Mediów Publicznych 2020

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 19:00
- To otwartość mediów publicznych na świat polskiej kultury w tej trudnej sytuacji, gdy nie można organizować różnego rodzaju wydarzeń z udziałem publiczności - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.
Krzysztof Czabański
Krzysztof CzabańskiFoto: PR1

W poniedziałek (16.11) wieczorem poznamy laureatów Nagród Mediów Publicznych w trzech kategoriach: Muzyka, Słowo i Obraz. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają statuetkę oraz 100 tys. złotych. Ogłoszenie tegorocznych laureatów Nagród Mediów Publicznych ze względu na pandemię będzie miało kameralny charakter - uroczystość będzie można śledzić w Programie 1 Polskiego Radia, pokażą ją TVP1 i TVP Polonia w poniedziałek od godz. 22.35.

nagrody mediow publicznych-2020_01a.jpg
Nagrody Mediów Publicznych. Już dziś poznamy laureatów

Pomysłodawcą Nagród był przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, który - jak wspomniał w audycji Programu 1 Polskiego Radia -"wymyślił" je ze śp. Andrzejem Urbańskim.

Posłuchaj
09:46 PR1_MPLS 2020_11_16-08-15-01_for_media.mp3 Krzysztof Czabański o Nagrodach Mediów Publicznych 2020 ("Sygnały dnia"/Jedynka)

 - Nominowani to nazwiska z pierwszych stron prasy kulturalnej, środowisk twórczych - powiedział Czabański.

Czytaj więcej: Nagrody Mediów Publicznych 2020 – oto nominowani

Media otwarte na kulturę

- Jest z kogo wybierać i to jest bardzo pocieszające. Z drugiej strony pokazuje to też otwartość mediów publicznych na świat polskiej kultury. W tej trudnej sytuacji, kiedy nie ma koncertów, nie można prowadzić teatrów, nie można robić różnego rodzaju imprez, wydarzeń (...) z udziałem publiczności - podkreślił przewodniczący Rady Mediów Narodowych.

- To, że polskie media mają otwarte drzwi na świat współczesnej polskiej kultury i twórców, to również ma wymiar materialny, bo to oznacza tantiemy - dodał Krzysztof Czabański.

Na koniec podziękował organizatorom: Polskiemu Radiu, Telewizji Polskiej i Polskiej Agencji Prasowej "za to, że tak życzliwie, energicznie i sprawnie zajmują się Nagrodami Mediów Publicznych", doceniając polskie środowiska twórcze.

Laureaci z roku 2019

W 2019 roku Nagrody Mediów Publicznych otrzymali: w kategorii Słowo - Jarosław Marek Rymkiewicz; Muzyka - Jan Ptaszyn Wróblewski; Obraz - Wawrzyniec Kostrzewski. Podczas gali w warszawskim Teatrze Polskim ogłoszono ponadto laureatów Nagród Specjalnych – odebrali je Andrzej Dobosz i Krzysztof Talczewski.

Ogłoszenie tegorocznych laureatów Nagród Mediów Publicznych, ze względu na pandemię, będzie miało kameralny charakter – uroczystości będzie można słuchać na antenach Programu 1 Polskiego Radia i Polskiego Radia 24 w poniedziałek o godz. 22.35. Wydarzenie pokażą także TVP1 i TVP Polonia. 

Organizatorami i fundatorami Nagród Mediów Publicznych w każdej z kategorii są poszczególne media: TVP - Obraz, Polskie Radio - Muzyka i PAP - Słowo.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Rada Mediów Narodowych.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Grzegorz Jankowski

Gość: Krzysztof Czabański (RMN)

Data emisji: 16.11.2020

Godzina emisji: 08.15

st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nagrody Mediów Publicznych. Krzysztof Masłoń o nominowanych

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 10:24
W poniedziałek poznamy laureatów Nagród Mediów Publicznych w trzech kategoriach: muzyka, słowo i obraz. O nominowanych w kategorii słowo, w Polskim Radiu 24 mówił członek kapituły, dziennikarz i krytyk literacki Krzysztof Masłoń. 
rozwiń zwiń