Krzysztof Gawkowski: została naruszona nietykalność marszałka Czarzastego

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 08:52
 - Na filmie widać wyraźnie, że Włodzimierz Czarzasty stał i prawie się nie ruszał - mówił w Programie 1 Polskiego Radia szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.
Krzysztof Gawkowski
Krzysztof GawkowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Podczas środowego protestu Strajku Kobiet pod Sejmem, wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty (Lewica) miał zostać zatrzymany przez policję, popchnięty na maskę samochodu i uderzony w plecy. W czwartek rano rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak przekazał, że to Czarzasty był "stroną atakującą", a policjant, który interweniował w jego sprawie, doznał kontuzji uda.

policja Czarzasty 1200 F.jpg
Zdarzenie z udziałem Włodzimierza Czarzastego. Policja opublikowała nagranie

- Została naruszona nietykalność marszałka Czarzastego, na filmie widać wyraźnie, że stał i prawie się nie ruszał. Sam tłumaczył potem, że to nie funkcjonariusze są winni, ale osoby, które wysyłają ich na tego typu akcje i dają takie rozkazy - stwierdził w "Sygnałach dnia" Krzysztof Gawkowski.

Posłuchaj
09:34 PR1_AAC 2020_11_20-08-15-40.mp3 Krzysztof Gawkowski o zdarzeniu z udziałem Włodzimierza Czarzastego (Sygnały dnia/Jedynka)

Dodał, że "nikt nikogo nie powinien bić, ale nie może być też tak, że poseł Biejat stoi trzy metry od policjantów, nikogo nie atakuje, a dostaje gazem po oczach".

Polityk podkreślił, że na ulicach Warszawy widzieliśmy masowe protesty, na które wysłano zbyt duże siły policji. Jak mówił, blokowano osoby, dochodziło do wielu sytuacji, które nie powinny się zdarzyć.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadził: Krzysztof Świątek
Gość: Krzysztof Gawkowski (szef klubu Lewicy)
Data emisji: 20.11.2020
Godzina emisji: 08.15

mr/kh

Czytaj także

Incydent z udziałem Czarzastego. Manasterski: pokaz niesamowitej arogancji

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 13:29
- Sam fakt, że przedstawiciel władzy pojawia się na manifestacji i może popchnąć policjanta, to niesamowita arogancja i poczucie bycia kimś ponad wszystkimi. Włodzimierz Czarzasty jednocześnie nie miał legitymacji poselskiej i był w maseczce. Policja ma prawo wylegitymować go, bo nie ma pojęcia, kto z parlamentarzystów jest na demonstracji - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik KGP: wydział kontroli sprawdza, co zaszło między Czarzastym a policją

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 21:43
- Wydział kontroli Komendy Głównej Policji sprawdza, co zaszło między wicemarszałkiem Sejmu Włodzimierzem Czarzastym a jednym z policjantów. Kontrola wykaże, jakie będą dalsze kroki - poinformował rzecznik KGP Mariusz Ciarka.
rozwiń zwiń