Trwa Black Week. Marek Zagórski apeluje: zachowajmy czujność

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 08:42
- Najczęstszą formą oszustwa jest podszywanie się pod inne strony internetowe. Warto być czujnym. Tam, gdzie jest większy ruch, tam pojawia się więcej zagrożeń - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marek Zagórski, pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa.
Marek Zagórski
Marek ZagórskiFoto: Polskie Radio

1200 (2).jpg
Black Friday i Black Week. Sprawdź, jak nie dać się oszukać i na co zwrócić uwagę

Już za kilka dni Black Friday, ale w tym roku sprzedawcy ogłosili także Black Week, czyli cały tydzień zniżek, który otwiera przedświąteczny okres zakupowy. Już teraz sklepy kuszą nas promocjami i zniżkami. Marek Zagórski ostrzega przed oszustami w internecie.

Posłuchaj
09:27 (PR1) 2020_11_25-08-14-50_for_media.mp3 Marek Zagórski: zachowajmy czujność podczas zakupów (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Zdaniem pełnomocnika rządu do spraw cyberbezpieczeństwa Black Week to także okazja dla oszustów. - Zawsze zachowujmy czujność. Weryfikujmy miejsca i sklepy, w których kupujemy, zwracajmy uwagę na opinię innych użytkowników o sklepie, zwróćmy uwagę czy jest kontakt telefoniczny - mówił Zagórski.

Gość Polskiego Radia przyznał, że "zwłaszcza te wyjątkowo superokazje powinny wzbudzać naszą wyjątkową czujność". - Najczęstszą formą oszustwa jest podszywanie się pod inne strony internetowe. Warto być czujnym. Tam, gdzie jest większy ruch, tam pojawia się więcej zagrożeń. Posiadamy listę ostrzeżeń, na której znajduje się ponad 6 tys. stron stworzonych tylko do wyłudzeń. Są one oczywiście blokowane - dodał polityk.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Grzegorz Jankowski

Gość: Marek Zagórski (pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa)

Data emisji: 25.11.2020

Godzina emisji: 08.15

dn

Czytaj także

Black Friday i Black Week. Sprawdź, jak nie dać się oszukać i na co zwrócić uwagę

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 12:50
Już za kilka dni Black Friday, ale w tym roku sprzedawcy ogłosili też Black Week, czyli cały tydzień zniżek, który otwiera przedświąteczny okres zakupowy. Już teraz sklepy kuszą nas promocjami i zniżkami. Sprawdź, jak nie dać się oszukać,  na co zwracać uwagę podczas zakupów i jakie prawa nam przysługują.
rozwiń zwiń