Jarosław Sachajko: "Kukiz’15 - Demokracja Bezpośrednia", taką nazwę koła poselskiego rozważamy

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 09:10
- Koledzy z PSL zaocznie nas wywalili z Koalicji Polskiej, bo nawet nas nie zaprosili na posiedzenie i głosowanie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł Jarosław Sachajko (Kukiz'15). Zapowiedział też możliwą nazwę nowego koła poselskiego.
Jarosław Sachajko
Jarosław SachajkoFoto: Wojciech Kusiński/Jedynka

- Koalicja Polska, jak się okazało, dla kolegów z PSL był to tylko wehikuł, by dostać się do parlamentu, stołków i pieniędzy - powiedział w radiowej Jedynce Jarosław Sachajko.


Posłuchaj
09:18 _PR1_SD_2020_12_15-08-15-31_for_media.mp3 Jarosław Sachajko: Koalicja Polska okazała się dla PSL wehikułem do stołków i pieniędzy (Sygnały dnia/Jedynka)

- Myślę, żeby należeć do koła "Kukiz’15 - Demokracja Bezpośrednia", bo taką nazwę rozważamy, raczej powinienem osobiście taki akces złożyć, a od kilku dni ciężko przechodzę COVID-19 - wyjaśnił polityk. Dodał, że będzie czekał na decyzję marszałek Sejmu, zapowiadając możliwą nazwę koła.

Demokracja bezpośrednia

Jarosław Sachajko odniósł się do doniesień medialnych o tym, że Zjednoczona Prawica jest gotowa poprzeć postulaty Kukiz'15. - To miód na moje serce - odpowiedział. 

- Wielu prominentnych polityków PiS mówi, że ta ordynacja, która jest w Bawarii, czyli ordynacja mieszana, im się podoba. Tak naprawdę polityk nie jest sam dla siebie, jest dla swoich wyborców - zaznaczył. - Jako Kukiz’15 chcemy sfinalizować umowę z firmą informatyczną, żeby za pośrednictwem oprogramowania do demokracji bezpośredniej w różnych kluczowych sprawach pytać się swoich wyborców, by byli cały czas aktywni - powiedział polityk.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .
***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Jarosław Sachajko (Kukiz'15)

Data emisji: 15.12.2020

Godzina emisji: 08.15

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zgrzyty na linii PSL-Kukiz'15. Poszło o weto ws. unijnego budżetu

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 12:03
Sejmowe głosowanie w sprawie uchwały wspierającej rząd w zakresie negocjacji dotyczących budżetu unijnego podzieliło Koalicję Polską. Posłowie PSL zagłosowali "przeciw", natomiast "za" było 5 z 6 posłów Kukiz'15. - Żaden z partnerów koalicyjnych nie powinien zapisywać się do obozu Zjednoczonej Prawicy - to głosowanie mogło to sugerować - mówi portalowi PolskieRadio24.pl rzecznik PSL Miłosz Motyka. - W tej sprawie to nasi koalicjanci są w błędzie - odpowiada Jarosław Sachajko z Kukiz'15. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Decyzja PSL jest absurdalna". Sachajko o wyjściu Kukiz'15 z Koalicji Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 08:08
- Sąd kapturowy w postaci rady naczelnej PSL zdecydował, że Kukiz'15 nie pasuje do Koalicji Polskiej. To znaczy, że koledzy z PSL nie zrozumieli naszych postulatów i naszej umowy - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15.
rozwiń zwiń