Paweł Mucha: prezydent się zaszczepi i chce do tego szczepienia przystąpić według kolejności

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 07:49
- Jest ogromne oczekiwanie społeczne co do tego, żeby rok 2021 był rokiem, w którym będziemy mogli normalnie funkcjonować w życiu społecznym, kiedy nie będzie tych obostrzeń i ograniczeń - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta RP.
Paweł Mucha
Paweł MuchaFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Paweł Mucha zapewniał w "Sygnałach dnia", że prezydent Andrzej Duda jest zwolennikiem szczepionki na koronawirusa i jest chętny do zaszczepienia się. Jednak z uwagi, że przeszedł COVID-19 i jest ozdrowieńcem, prezydent nie chce żadnych preferencji i zamierza przystąpić do szczepień według kolejności.


Szczepienie PAP-1200.jpg
Kolejny dzień szczepień przeciw COVID-19. Następne szpitale otrzymują dostawy szczepionek

W niedzielę rozpoczęły się w Polsce szczepienia personelu medycznego. Zapisy na szczepienia dla ogółu społeczeństwa rozpoczną się 15 stycznia.

Posłuchaj
18:01 PR1_SD_2020_12_30-07-14-56_for_media.mp3 Paweł Mucha: prezydent mówi, że się zaszczepi i chce do tego szczepienia przystąpić według kolejności (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Wiceszef Kancelarii Prezydenta tłumaczył, że szczepionka jest bezpieczna, darmowa, dobrowolna i zachęcał wszystkich do jej przyjęcia, przekonując, że "jest to nasze wspólne zobowiązanie społeczne, żeby jak najwięcej osób się zaszczepiło". Podkreślał przy tym, że jest to jedyny sposób na wyjście z obecnej sytuacji – czyli kolejnych zakażeń i obostrzeń.

- Jest ogromne oczekiwanie społeczne co do tego, żeby rok 2021 był rokiem, w którym będziemy mogli normalnie funkcjonować w życiu społecznym, kiedy nie będzie tych obostrzeń i ograniczeń – podkreślał gość Programu 1 Polskiego Radia.

Paweł Mucha mówił również o prezydenckim projekcie noweli ustawy uwzględniającym aborcję w przypadku wad letalnych.

. .

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Paweł Mucha (wiceszef Kancelarii Prezydenta)

Data emisji: 30.12.2019

Godzina: 7.15


Czytaj także

Dr Sebastian Gajewski: na kandydata pokroju Szymona Hołowni nie ma dziś zapotrzebowania

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 09:44
- Kandydatury pozapartyjne do wyborów prezydenckich to pieśń sprzed pięciu czy dziesięciu lat, którą śpiewali już Janusz Palikot, Paweł Kukiz czy Ryszard Petru - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski z Centrum Daszyńskiego. Gościem audycji byli również Michał Płociński z "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Mieczysław Ryba: Szymon Hołownia to kandydat bez treści

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 18:20
Szymon Hołownia ogłosił swój start w wyborach prezydenckich. Prof. Mieczysław Ryba (KUL) powiedział, że "nie sądzi, aby miał on szansę objąć to stanowisko". Prof. Ewa Marciniak (UW) jest zdania, iż dziennikarz chce "pokazać humanistyczną twarz polityki".
rozwiń zwiń