"Pandemia COVID-19 zdominowała ten czas". Michał Kleiber podsumował 2020 rok

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 08:56
- Skala koronawirusa była czymś niespotykanym. Pandemia zdominowała ten rok - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Michał Kleiber.
Prof. Michał Kleiber
Prof. Michał KleiberFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
Andrzej Duda 1200 PAP.jpg
Podsumowanie roku 2020. Kto został politycznym zwycięzcą?

Kończy się rok 2020, a w związku z tym politycy, eksperci i komentatorzy robią podsumowania tego okresu. Mimo iż mijający rok obfitował w wydarzenia polityczne, to zdaniem prof. Michała Kleibera zdominowała go pandemia COVID-19 i rozprzestrzeniającego się koronawirusa.

Posłuchaj
11:19 PR1_SD_2020_12_31-08-20-09_for_media.mp3 Prof. Michał Kleiber podsumowuje 2020 rok (Sygnały dnia/Jedynka)

- Pandemia COVID-19 zdominowała ten rok. Skala tej choroby była czymś niespotykanym przez nas. Wybory prezydenckie w Polsce i w USA, sytuacja w UE - te wszystkie wydarzenia również były niezwykle ważne w 2020 roku - przyznał prof. Kleiber.

Zdaniem gościa Polskiego Radia "prezydent Andrzej Duda w dużej części społeczeństwa jest popularny i szanowany".

- Jego wsparcie dla udanych inicjatyw rządowych jest doceniane, podobnie troska o sprawy społeczne i sukcesy międzynarodowe. Z kolei ruch Rafała Trzaskowskiego nie jest popierany przez żadne ugrupowanie polityczne, ale sam Trzaskowski otrzymał 10 mln głosów w wyborach i świadczy to o tym, że w Polsce mamy poważny konflikt światopoglądowy - stwierdził ekspert.

- Nie sądzę, aby ruch Szymona Hołowni odniósł sukces polityczny. Raczej sam lider ruchu i jego zwolennicy przyłączą się do jednego z ugrupowań politycznych. PiS i PO będą dalej dominować - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Rozmawiała: Grzegorz Jankowski

Gość: prof. Michał Kleiber (PAN)

Data emisji: 31.12.2020 r. 

Godzina emisji: 8.14

dn

Czytaj także

Pandemia, wybory prezydenckie i "Piątka dla zwierząt". Polityczne podsumowanie mijającego roku

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 21:00
Na antenie Polskiego Radia 24 politycy odnieśli się do najważniejszych wydarzeń mijającego roku. Gośćmi "Debaty Politycznej" byli Magdalena Sroka (Porozumienie), Andrzej Kryj (PiS), Piotr Borys (PO) i Arkadiusz Iwaniak (SLD).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Międzynarodowe podsumowanie 2020 roku. Cywiński: pandemia zawładnęła naszymi umysłami

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 23:59
- To był rok konfliktów, mamy problem amerykańsko-chiński, mamy kwestię konfrontacji na linii Unia Europejska - Stany Zjednoczone, mamy wreszcie kwestię konfliktu - aczkolwiek otwarcie nie jest on tak nazywany - Unii Europejskiej i Rosji - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Cywiński, komentując mijający rok. Gośćmi audycji byli również Olga Doleśniak-Harczuk oraz Grzegorz Kuczyński.
rozwiń zwiń