Od piątku rusza e-rejestracja. Zagórski: umożliwi zapisywanie się na konkretne terminy szczepienia

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 07:55
W Programie 1 Polskiego Radia Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wyjaśniał, w jaki sposób od piątku - 15 stycznia, będzie można zapisywać się na szczepienia przeciwko koronawirusowi.
Marek Zagórski, sekretarz stanu w KPRM
Marek Zagórski, sekretarz stanu w KPRMFoto: Polskie Radio

Od piątku będzie się można zapisywać na szczepienia przeciwko COVID-19. Marek Zagórski, pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa, przypomniał na antenie Programu 1 Polskiego Radia, że zapisać się będzie można na trzy sposoby.


1200_szczepienie_PAP.png
W poniedziałek przeciw COVID-19 zaszczepiło się 45 tys. Polaków. Sprawdź nowe dane

- To będzie możliwe do zrealizowania 3 kanałami: internetowe konto pacjenta, infolinia 989, zapisywanie się w punktach szczepień – zaznaczył.


Posłuchaj
17:12 [STUDIA]S4_(PCM) 12 styczeń 2021 07_15_25_for_media.mp3 Od piątku rusza e-rejestracja. Zagórski: umożliwi zapisywanie się na konkretne terminy szczepienia (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Minister przypomniał, że od piątku osoby w wieku 80 plus będą mogły zapisywać się tymi kanałami. Dodał, że liczy, że ten kanał internetowy będzie podstawowy.

Aby zapisać się za pośrednictwem internetu, należy założyć Internetowe Konto Pacjenta. Można to zrobić na stronie pacjent.gov.pl.

W "Sygnałach dnia" mówił również, że cały system szczepień jest oparty o systemy informatyczne. - Bazą jest system służby zdrowia, do którego zostały stworzone specjalne aplikacje, które mają wspomagać proces szczepień – dodał.

. .

***

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Piotr Gociek
Gość: Marek Zagórski (sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów)
Data emisji: 12.01.2021
Godzina emisji: 07.15

pp

Czytaj także

Nowe zasady umów abonenckich na usługi telefoniczne i internetowe. Marek Zagórski przedstawił kluczowe zmiany  

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 08:51
- W nowych przepisach przesłaniem generalnym jest poprawienie pozycji abonenta względem operatora telekomunikacyjnego - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przyspieszyła cyfryzacja". Marek Zagórski pokazał pozytywne skutki pandemii

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 13:30
- Internet pozwala nie tylko na naukę zdalną, ale także na załatwienie wielu spraw, które są trudne do wykonania dla osób mających m.in. różne ograniczenia związane z poruszaniem się. Seniorzy stają się wiernymi użytkownikami różnych aplikacji. Pandemia przyspieszyła proces ich edukacji - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marek Zagórski, sekretarz stanu ds. cyfryzacji. 
rozwiń zwiń