Piotr Müller: Polska ma zagwarantowaną dostawę 60 mln dawek szczepionki w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 08:40
- Pozwoli to na zaszczepienie 30 mln osób. Unia Europejska chce powiększyć zasoby, ograniczeniem są moce produkcyjne - mówił w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller.
Piotr Mller
Piotr MüllerFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
1200_szczepienie_PAP.png
W poniedziałek przeciw COVID-19 zaszczepiło się 45 tys. Polaków. Sprawdź nowe dane
Posłuchaj
17:31 [STUDIA]S4_(PCM) 12 styczeń 2021 08_15_26_for_media.mp3 Piotr Müller: do końca marca w Polsce będzie mogło być zaszczepionych 3 mln osób (Sygnały dnia/Jedynka)

Gość radiowej Jedynki zapewnił, że "Polska ma zagwarantowaną dostawę 60 mln dawek szczepionki w tym roku". - To pozwoli na zaszczepienie 30 mln osób - mówił. - Unia Europejska chce powiększyć zasoby, ograniczeniem są moce produkcyjne - tłumaczył.

Czytaj także:

- Nie ma problemów z realizacją szczepień w szpitalach węzłowych. Przebiega to sprawnie. Dużym wyzwaniem logistycznym będzie natomiast uruchomienie 6 tys. punktów szczepień w całym kraju w drugiej połowie stycznia - podkreślił.

en szczepionka 663.jpg
Jak się zaszczepić na koronawirusa? Sprawdź, kiedy możesz się zgłosić i jak wygląda procedura

- Zdecydowaliśmy o nawiązaniu współpracy z samorządem terytorialnym w zakresie pomocy pacjentom w dotarciu do punktu szczepień - poinformował.

"To załamałoby naszą służbę zdrowia"

Rzecznik rządu odniósł się również do żądań niektórych branż ws. złagodzenia regulacji.

- Nasze działania związane z tarczą finansową są skierowane do właścicieli hoteli, restauracji, branży fitness - aby pomóc w tym trudnym czasie. Zmniejszenie ograniczeń w tej chwili spowodowałoby radykalny wzrost zachorowań i zgonów, to załamałoby naszą służbę zdrowia - zaznaczył.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadził: Piotr Gociek
Gość: Piotr Müller (rzecznik rządu)
Data emisji: 12.01.2021
Godzina emisji: 08.15

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Już ponad 200 tys. zaszczepionych Polaków. Minimalna liczba niepożądanych odczynów

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 13:01
Resort zdrowia przekazał, że w poniedziałek do 10.30 w Polsce zaszczepiono 203 053 osoby. Jak poinformował szef KPRM Michał Dworczyk, jest szansa, by do końca marca zaszczepić 3 mln Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Kuchar: szczepienie zdecydowanie bezpieczniejszym wyborem niż bierne oczekiwanie na zakażenie

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 14:33
- Mamy w tej chwili dwie drogi, albo się zaszczepić, albo czekać aż na nas przyjdzie kolej, żeby się zarazić koronawirusem - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Ernest Kuchar, specjalista chorób zakaźnych z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niebawem szczepienia grupy pierwszej. Osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą liczyć na pomoc

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 16:43
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker wyraził nadzieję, że kwestia szczepień będzie przykładem dobrej współpracy rządu i samorządu. W piątek rozpoczną się zapisy na szczepienia dla grupy pierwszej określonej przez Narodowy Program Szczepień.
rozwiń zwiń