"W każdej gminie będą centra mobilne". Wiceminister rodziny o szczepieniu seniorów

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 07:45
- Jutro rusza zapis osób 80+ na szczepienia przeciw COVID-19. W każdej gminie będą centra mobilne, które będą dojeżdżać do osób, które nie będą w stanie same dotrzeć do punktu szczepień - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.
Stanisław Szwed
Stanisław SzwedFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
1200_szczepienie_Forum.png
Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce. Ile osób przyjęło szczepionkę?

Do środy w Polsce zaszczepiło się przeciw COVID-19 prawie 338 tys. osób. Według danych z punktów szczepień dostarczono 483 tys. dawek, z czego 818 zostało zmarnowanych.

Czytaj także:

- Pracownicy służb medycznych to najbardziej narażona grupa, która walczy z koronawirusem - stąd te osoby są w grupie zero. Cieszymy się, że większość się szczepi i namawia do tego innych - mówił wiceminister rodziny na antenie radiowej Jedynki.

Posłuchaj
18:21 [PR1] PR1 (mp3) 14 styczeń_2021_01_14-07-15-07_for_media.mp3 Stanisław Szwed: nie ma innej drogi, nie ma innej alternatywy niż szczepionka (Sygnały dnia/Jedynka)
en szczepionka 663.jpg
Jak się zaszczepić na koronawirusa? Sprawdź, kiedy możesz się zgłosić i jak wygląda procedura

Jak podkreślił "wszystkie epidemie, z którymi mieliśmy do czynienia w ostatnich kilkudziesięciu latach, były likwidowane dzięki szczepionce". - Nie ma innej drogi, nie ma innej alternatywy - zaznaczył. - Musimy zaufać lekarzom, musimy zaufać tym, którzy wyprodukowali szczepionkę - oni mają odpowiednią wiedzę w tym zakresie - tłumaczył.

- Wszyscy oczekujemy, że będzie spadek liczby zakażeń, dzięki czemu będzie można poluzować regulacje. Widzimy jednak, co się dzieje w innych krajach, trzeba spokojnie przetrzymać te kilka tygodni - powiedział.

***

Od piątku osoby powyżej 80 lat mogą zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19, tydzień później osoby powyżej 70 lat. Osoby takie do wyboru mają niemal sześć tysięcy przychodni, w których od 25 stycznia będą odbywać się szczepienia. Termin można zarezerwować telefonicznie, przez internet lub w punkcie szczepień.

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadził: Krzysztof Świątek
Gość: Stanisław Szwed (sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej)
Data emisji: 14.01.2021
Godzina emisji: 07.15

PR1/PAP
pb

Czytaj także

"Państwo polskie jest w pełnej gotowości". Krzysztof Lipiec o Narodowym Programie Szczepień

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 15:14
- Ilość zorganizowanych punktów szczepień, jak również załogi, które obsługują te szczepienia, są w stanie stawić czoła wyzwaniu - stwierdził w Polskim Radiu 24 Krzysztof Lipiec, poseł Prawa i Sprawiedliwości na temat Narodowego Programu Szczepień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Paszport osoby zaszczepionej". Otrzyma go każdy, kto przyjął drugą dawkę

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 19:29
Wiceminister zdrowia Anna Goławska poinformowała, że każda osoba zaszczepiona przeciw COVID-19 otrzyma potwierdzenie, które nazwała "paszportem osoby zaszczepionej". Wyjaśniła, że nastąpi to po przyjęciu drugiej dawki szczepionki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Horban: jeżeli w ciągu tygodnia, dwóch nie wzrosną zakażenia, zaproponujemy luzowanie obostrzeń

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 20:47
- Jeżeli utrzyma się tendencja, że będziemy mieli mniej zakażeń lub tyle samo, na pewno nie więcej, to zaczniemy proponować rozluźnienie rygorów – powiedział w środę główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban. - Jesteśmy tuż przed rozwiązaniem problemu – przekonywał.
rozwiń zwiń