Jak się zapisać na szczepienie przeciw COVID-19? Rusza rejestracja

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 11:24
Od dziś rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Również od dziś  uruchomiony został specjalny formularz, w którym wszyscy pełnoletni mogą zgłosić chęć zaszczepienia się (gov.pl/szczepimysie). 
W całej Polsce podano już ponad 7 mln zastrzyków ze szczepionką przeciw COVID-19
W całej Polsce podano już ponad 7 mln zastrzyków ze szczepionką przeciw COVID-19Foto: Shutterstock

Posłuchaj
04:24 Jedynka/Sygnały dnia - 14.01.2021 szczepienia Rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19. Jak się zapisać? (Sygnały dnia/Jedynka)

Czytaj też:

Dziś o północy (15 stycznia) ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. Szczepienia dla zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia. 

Jak się zarejestrować na szczepienie? Możliwości są trzy:

  • Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989
1200_szczepienie_PAP.png
Kalendarz szczepień przeciwko COVID-19. Zobacz terminy dla poszczególnych grup

Wystarczy, że zadzwonisz na infolinię 989 i podasz swój numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji można wybrać termin oraz miejsce szczepienia. Na twój numer telefonu zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.   • Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
pap szczepienie Kraków 1200.jpg
"Paszport osoby zaszczepionej". Otrzyma go każdy, kto przyjął drugą dawkę

System zaproponuje ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko twojego adresu. Po dokonaniu rezerwacji otrzymasz powiadomienie SMS.

Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście - jest taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla ciebie datę i lokalizację.

UWAGA! Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ (989), bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.  • Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są TUTAJ.

W wybranym przez ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ (989). Konsultanci pomogą ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko ciebie z terminem, który ci pasuje.

1200_szczepionka_PAP.png
Szczepienia przeciwko COVID-19 w Polsce

Jeśli masz między 18 a 69 lat

Jeśli jesteś w tym przedziale wiekowym już dziś (15 stycznia) możesz zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online. Jeśli to zrobisz, gdy tylko ruszą szczepienia dla twojej grupy wiekowej, dostaniesz maila z informacją.

Jak to zrobić?

  • Wypełnij prosty formularz (podaj imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu)
  • Na adres mailowy, który podałeś w formularzu, otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia
  • Wejdź na swoją pocztę i kliknij w link - twój formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie
  • Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla twojej grupy, dostaniesz wiadomość mailową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie
  • Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin. Jak to zrobić? Obowiązują trzy możliwości podane powyżej


WAŻNE! Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online nie jest rejestracją na szczepienie. Zarejestrować się będziesz mógł w momencie, kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla Twojej grupy i dostaniesz e-skierowanie.

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzą: Daniel Wydrych i Krzysztof Świątek

Autorka materiału: Maja Mazurek

Data emisji: 14.01.2021

Godzina emisji: 6.00-9.00

kk

Czytaj także

Dr Michał Sutkowski: do wakacji możemy zaszczepić nawet 30 proc. populacji

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 09:21
- Wydaje się, że jeśli tempo (szczepień) będzie w okolicach 2 mln w drugim kwartale, a jest szansa, że szczepionek będzie więcej w Polsce, to przy tym tempie osiągnęlibyśmy niezły - jeszcze nie zadowalający, ale niezły - poziom w granicach 30 proc. populacji zaszczepionej. To razem powoduje, że do wakacji byłoby już zdecydowanie lepiej - mówił w Programie 1 Polskiego Radia dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.
rozwiń zwiń