Wiceszef MZ: zainteresowanie zapisami na szczepienia jest duże, apeluję żebyśmy nie stali w kolejkach

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 08:20
- Od godz. 6 mamy możliwość zapisywania się na szczepienia osób powyżej 70 roku życia i pierwsze sygnały, które mamy dzisiaj, są bardzo optymistyczne - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia o zainteresowaniu szczepieniami Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska
Wiceminister zdrowia Waldemar KraskaFoto: Polskie Radio

Posłuchaj
19:49 [STUDIA]S4_(PCM) 22 styczeń 2021 07_15_02_for_media.mp3 Waldemar Kraska: zainteresowanie zapisami na szczepienia jest duże, apeluję żebyśmy nie stali w kolejkach (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Jak wyjaśnił gość radiowej Jedynki, w związku z uruchomieniem rejestracji na szczepienia kolejnej grupy wiekowej pojawiło się bardzo duże zainteresowanie, a pod przychodniami lekarzy rodzinnych ustawiają się kolejki.

- Apeluję, żebyśmy nie stali w kolejkach, można zadzwonić na infolinię lub do swojego lekarza rodzinnego, żebyśmy nie musieli się gromadzić w ten chłodny poranek, mamy zimę, osoby starsze nie muszą czekać i osobiście się zapisać - powiedział wiceminister zdrowia.

Grupy największego ryzyka

szczepienia 1200 (7).jpg
Rezerwacja szczepień dla seniorów. Szef KPRM: infolinia oddzwoni do pacjentów jeśli zabraknie wolnych terminów

- Grupa powyżej 70 lat jest liczniejsza niż poprzednia, prawie 2,9 mln Polaków jest w tym przedziale wiekowym. Będzie podobne zainteresowanie jak seniorów powyżej 80. roku życia, tam mamy bardzo duży odsetek osób, które się zapisały. Są to dwie grupy, na których nam najbardziej zależy, jeśli chodzi o tempo szczepień, ponieważ są to grupy największego ryzyka - wyjaśnił Waldemar Kraska.

Zapytany o problemy z połączeniem z infolinią wiceszef resortu zdrowia przyznał, że w momencie startu infolinia jest przeciążona, a obsługuje ją ponad 2000 konsultantów, którzy przyjmują zgłoszenia. - Zainteresowanie jest tak duże, że trudno, by wszystkie telefony zostały odebrane w jednym czasie. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku godzin sytuacja się unormuje. Jeżeli ktoś się nie dodzwonił, konsultanci do niego oddzwaniają - powiedział Waldemar Kraska.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Katarzyna Gójska
Gość: Waldemar Kraska (wiceminister zdrowia)
Data emisji: 22.01.2021
Godzina emisji: 07.15

pg

Czytaj także

"Widzimy bardzo duże zainteresowanie". Wiceminister zdrowia o szczepieniu seniorów

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 07:40
- Dzisiaj o północy wystartowała ogólnopolska infolinia, która jest całodobowa i bezpłatna - możemy tam zgłaszać chęć zarejestrowania się na szczepienie - na razie dotyczy to grupy seniorów, powyżej 80. roku życia. Ponad dwa tys. konsultantów odbiera połączenia, widzimy bardzo duże zainteresowanie u tej grupy osób - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile osób w Polsce zostało już zaszczepionych na COVID-19? Rząd podał dane

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2021 12:24
Dziś rozpoczęły się szczepienia drugą dawką na COVID-19. Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk powiedział IAR, że dotychczas po raz drugi preparat przyjęło około 180 osób. Do tej pory w Polsce wykonano 457 tys. 303 szczepienia przeciw koronawirusowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Sutkowski: szczepionki Pfizera i Moderny działają na mutacje koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 14:30
Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych odpowiada na pytania internautów na Facebooku, wspólnie z prezydentem Andrzejem Dudą, ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim i koordynatorem Narodowego Programu Szczepień, Michałem Dworczykiem.
rozwiń zwiń