Mariusz Błaszczak o dystrybucji szczepionek: Komisja Europejska nie sprawdziła się w tej sytuacji

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 08:17
- Szczepionek zostało zamówionych zbyt mało i sam proces dystrybucji także nie jest satysfakcjonujący - powiedział o wspólnym zakupie szczepionek przeciw COVID-19 w Unii Europejskiej minister Mariusz Błaszczak w Programie 1 Polskiego Radia. 
Mariusz Błaszczak
Mariusz Błaszczak Foto: Andrzej Gralewski/Polskie Radio

- Jesteśmy w UE, Unia to rozwiązanie korzystne dla Polski, natomiast Komisja Europejska nie sprawdziła się w tej sytuacji - mówił gość radiowej Jedynki o wspólnym unijnym zakupie szczepionek.

- Rozważane są wszystkie opcje, natomiast jesteśmy solidarni wobec naszych partnerów w Unii Europejskiej i tu staramy się znaleźć jak najlepsze rozwiązanie - powiedział Mariusz Błaszczak.

- Wczoraj odbyło się posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, rozmawialiśmy na temat sytuacji Polski, która w porównaniu z innymi krajami jest dużo lepsza, jeśli chodzi o liczbę zakażeń, ale miejmy świadomość, że epidemia jest wciąż groźna - zaznaczył minister.

szczepienie FREE 1200.jpg
COVID-19. Jak przygotować się do szczepienia?

Apel o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa

Mariusz Błaszczak zaapelował o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Podkreślił, że celem rządu jest zmniejszenie liczby zakażeń. - Rozmowa o rozluźnieniu musi być bardzo odpowiedzialna, to nie jest tak, że mamy zaplanowane działania, które spowodują, że w konsekwencji dojdzie do wzrostu zakażeń, przeciwnie, bardzo apelujemy do wszystkich, aby przestrzegać zasad - zaznaczył.

- Jesteśmy bardzo ostrożni, dla rządu najważniejsze jest zdrowie i życie Polaków, stąd też koncentrujemy się na zapewnieniu jak najlepszych warunków dla pracy służby zdrowia, przeprowadzeniu akcji szczepień, zaangażowana jest wojskowa służba zdrowia, ponad 2500 pracowników wojskowej służby zdrowia, tu chodzi o sprawy najważniejsze, o życie i zdrowie, dlatego podchodzimy bardzo odpowiedzialnie - wyjaśnił gość audycji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Rozmawiała: Piotr Gociek

Gość: Mariusz Błaszczak (minister obrony narodowej)

Data emisji: 26.01.2021 

Godzina emisji: 7.15

pg/ans 

Czytaj także

"Taki jest kształt pseudoelity". Macierewicz o szczepieniu byłego oficera SB poza kolejnością

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 14:14
- Jego udział w tej pseudoelicie, która nie tylko poza kolejnością, ale poza jakimkolwiek systemem, została ujawniona przy sprawie szczepionki, pokazuje jaki jest prawdziwy kształt tej pseudoelity: od właśnie różnych aktorów, przez twórców TVN-u - pana Mariusza Waltera, po ludzi ze Służby Bezpieczeństwa - mówił w Polskim Radiu 24 były szef MON, wiceprezes PiS Antoni Macierewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wielki sukces UE okazał się wielką klęską". Prof. Krasnodębski o wspólnym zakupie szczepionek

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 09:07
- Unia się broni, że firmy zawiodły jeśli chodzi o umowy. Pfizer, jak wiemy, zmniejszył ilość dawek. Ale rzeczywiście to jest tak, że to, co ogłoszono już, że jest sukcesem Unii, solidarny akt wspólnego zakupu szczepionek, okazał się wielką klęską - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwa spotkanie premiera z przedstawicielami klubów parlamentarnych w sprawie szczepień przeciwko COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 09:40
W siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów trwa spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami klubów parlamentarnych i wszystkich sił politycznych w sprawie Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19. 
rozwiń zwiń