Szef MEiN: w drugim tygodniu lutego chcemy ponownie przetestować nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 08:36
- W drugim tygodniu lutego będziemy chcieli ponownie przetestować nauczycieli, którzy wrócili do szkoły. To będzie kolejny materiał dla epidemiologów i wirusologów i na jego podstawie będzie podejmowana dalsza decyzja - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Przemysław Czarnek, minister edukacji narodowej i nauki.
Minister edukacji narodowej i nauki Przemysław Czarnek
Minister edukacji narodowej i nauki Przemysław CzarnekFoto: Adam Chełstowski/Forum

Posłuchaj
13:46 [STUDIA]S4_(PCM) 27 styczeń 2021 08_15_00_for_media.mp3 Przemysław Czarnek: w drugim tygodniu lutego chcemy ponownie przetestować nauczycieli (Sygnały dnia/Jedynka)

Rozmowa dotyczyła sytuacji w szkołach w czasie pandemii. - Przed nami luty. Mam nadzieję, że wkrótce nastąpi decyzja o luzowaniu obostrzeń, ale widzimy też dynamikę pandemii i to, co robią inne rządy w innych krajach. To wszystko naczynia połączone, a my nie jesteśmy wyspą, na którą to nie dociera - ocenił Przemysław Czarnek.

koronawirus 1200.jpg
Testy dla nauczycieli klas I-III na obecność koronawirusa. Znamy wyniki badań

"Mamy dobre dane ze szkół"

- W drugim tygodniu lutego będziemy chcieli ponownie przetestować nauczycieli, którzy wrócili do szkoły. To będzie kolejny materiał dla epidemiologów i wirusologów i na jego podstawie będzie podejmowana decyzja. Mamy dobre dane ze szkół. Wśród dzieci z klas I-III utrzymuje się frekwencja blisko 100 proc. - zwrócił uwagę.

- Pracujemy teraz nad rozwiązaniami, które pozwoliłyby na nadrobienie materiału i nadrobienie czasu w okresie popandemicznym. Eksperci są zaangażowani do tego, by zobaczyć, w jakim zakresie należy zmienić organizację nauki. Mamy pełną świadomość tego, jak wygląda nauka zdalna i tego, że nawet w najlepszej formie nie jest ona w stanie zastąpić nauki stacjonarnej - przyznał.

Czytaj także:

Zapytany o szczepienia dla nauczycieli minister podkreślił, że "życie ludzkie jest najważniejsze i w pierwszej kolejności szczepionka ma ratować życie seniorów, którzy umierają na SARS-CoV-2". - Jeśli szczepionek będzie więcej, w dalszej kolejności będą szczepieni nauczyciele - zaznaczył gość audycji.

Więcej w nagraniu.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Grzegorz Jankowski

Gość: Przemysław Czarnek (MEiN)

Data emisji: 27.01.2021

Godzina emisji: 08.15

pkr

Czytaj także

Szczepionki dla nauczycieli i wykładowców. Nowy komunikat Ministerstwa Edukacji i Nauki

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 18:40
Nauczyciele oświatowi i akademiccy oraz inne osoby prowadzące zajęcia ze studentami i doktorantami na uczelniach mogą zostać zaszczepione przeciw COVID-19 w ramach 1 etapu akcji #SzczepimySię - poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki. Rejestracja na ten etap szczepień rozpoczęła się 15 stycznia.
rozwiń zwiń