Sobolewski: spotkanie Rady Koalicji w przyszłym tygodniu, tematem Nowy Ład

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 07:54
- Po akceptacji, z pewnymi uwagami program został przekazany do ostatecznego obrobienia i w najbliższych tygodniach będzie zaprezentowany publicznie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia o rządowym programie Nowy Ład Krzysztof Sobolewski, szef komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości.
Krzysztof Sobolewski
Krzysztof SobolewskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Gość radiowej Jedynki potwierdził, że program Nowy Ład został wstępnie zatwierdzony. - Jeszcze przed nami rozmowy z naszymi koalicjantami w sprawie tego planu, ale nie sądzę, aby miało to jakiś znaczący wpływ na jego kształt ogólny - ocenił.

- Natomiast co do konkretów, to takowe nie zostały sformułowane, więc czekamy i wtedy będziemy się do tego odnosić - stwierdził Krzysztof Sobolewski.


Posłuchaj
19:01 PR1 2021_02_05-07-15-23_for_media.mp3 Krzysztof Sobolewski: pełna wersja programu Nowego Polskiego Ładu w ciągu kilku tygodni (Sygnały dnia/Jedynka)

 

- Pełna wersja programu Nowego Polskiego Ładu będzie upubliczniona w ciągu kilku tygodni, mówimy o okresie do końca tego miesiąca, wtedy przekażemy całość informacji, wszystkie założenia zostaną ujawnione - zapowiedział Krzysztof Sobolewski.

morawiecki 1200 (3).jpg
Premier: mam nadzieję na mocne odbicie gospodarcze, wkrótce zaprezentujemy "nowy polski ład"

- Jeśli będą spotkania Rady Koalicji w sprawie Nowego Ładu, to odbędą się w przyszłym tygodniu. Z innego powodu powinna się też zebrać Rada. Z powodu niepokoi u jednego z naszych koalicjantów - przekazał szef komitetu wykonawczego PiS.

Spory w Porozumieniu

- Chcielibyśmy usłyszeć, czy nie ma jakichś podstaw do niepokoju, co do całości koalicji, ze względu na sytuację prawnostatutową u jednego z naszych koalicjantów - dodał.

Polityk był pytany o sytuację w Porozumieniu w związku z deklaracjami niektórych członków koalicjanta PiS o zmianie lidera formacji z Jarosława Gowina na Adama Bielana. - To wszystko informacje medialne, dlatego dobrze, żeby ta sytuacja została nam przedstawiona przez lidera Porozumienia pana premiera Gowina, nie chcę spekulować, czy doszło tam do rozłamu, czy przesilenia - stwierdził Krzysztof Sobolewski.

- Cały czas naszym partnerem jest pan premier Jarosław Gowin, jako szef Porozumienia i nie mamy informacji oficjalnych, aby coś się zmieniło, dlatego chcemy porozmawiać w ramach Rady Koalicji - zapowiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

. .
***

Audycja: Sygnały dnia
Prowadzący: Katarzyna Gójska
Gość: Krzysztof Sobolewski (PiS)
Data emisji: 05.02.2021
Godzina emisji: 7.15

pg

Czytaj także

Adam Bielan: rozbijanie rządu byłoby skrajną nieodpowiedzialnością

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 10:22
Europoseł Adam Bielan (PiS-Porozumienie) zaprzeczył w Radiu Zet, że to on namówił prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, by wybory prezydenckie odbyły się w maju. - To jest absolutną nieprawdą - powiedział.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Sobolewski: powołanie Jarosława Kaczyńskiego to wzmocnienie dla rządu

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 08:10
- Dotychczasowe wygrane w wyborach parlamentarnych, samorządowych czy prezydenckich nie oznaczają, że wygra się następne, na to trzeba pracować, to jeden z elementów, by walczyć o mandat zaufania Polaków - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Sobolewski (Prawo i Sprawiedliwość).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieoficjalnie: Adam Bielan zawieszony w prawach członka Porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 23:17
Europoseł Adam Bielan oraz wiceprezes ugrupowania Arkadiusz Urban zostali zawieszeni w prawach członków Porozumienia - wynika z informacji PAP. Część polityków partii zwraca uwagę, że to niezgodne ze statutem i że trzy lata temu upłynęła kadencja szefa partii Jarosława Gowina.
rozwiń zwiń