Prezes PFN: zmiana opinii dot. Polski za granicą może przynieść efekty w wydłużonym czasie

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 09:12
W Programie 1 Polskiego Radia Marcin Zarzecki bronił działalności Polskiej Fundacji Narodowej i przekonywał, jak ważne jest promowanie Polski na świecie.
Prezes PFN Marcin Zarzecki
Prezes PFN Marcin ZarzeckiFoto: Wojciech Kusiński/Jedynka

Prezes PFN przyznał, że życzyłby sobie, żeby podczas czterech lat istnienia fundacji można było zrobić więcej. Tłumaczył jednak, że "zmiana postaw, opinii, ocen za granicą dotyczących Polski to jest działalność, która przynieść może efekty w wydłużonym czasie".


shutterstock_emerytki-1200.jpg
#ObiadyDlaBohaterów, czyli wsparcie kombatantów w czasie pandemii. PFN przedłuża akcję

Głównym zadaniem fundacji jest promowanie wizerunku Polski za granicą, budowanie marki i promowanie polskiej gospodarki.


Posłuchaj
09:32 _PR1_AAC 2021_02_12-08-15-13.mp3 Marcin Zarzecki o 4 latach istnienia fundacji: zmiana opinii wobec Polski za granicą może przynieść efekty w wydłużonym czasie (Sygnały dnia/Program 1 Polskiego Radia)

Marcin Zarzecki podkreślał w "Sygnałach dnia", że jednym z najważniejszych celów osiągniętych przez fundację jest największy w Polsce program stypendialny, który dedykowany jest dla młodych sportowców.

- Corocznie wspieramy 250 sportowców, którzy przynieśli Polsce ponad 430 medali – mistrzostw Europy i świata – wyliczał prezes PFN.

Mówił również, że dzięki wsparciu fundacji powstało wiele filmów fabularnych i dokumentalnych pokazujących zarówno współczesna Polskę jak i odkłamujących naszą historię.
Przyznał przy tym, że taka działalność, jaką prowadzi obecnie PFN, powinna istnieć już dawno i jest to wielkie zaniedbanie poprzednich rządów

- Czymś skandalicznym jest, że PFN jako pierwsza instytucja wsparła polski przemysł meblarski na największych na świecie międzynarodowych targach meblarskich w Karolinie Północnej. To się powinno było stać dekady temu – ocenił Marcin Zarzecki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Rozmawiał: Katarzyna Gójska

Gość: Marcin Zarzecki (prezes Polskiej Fundacji Narodowej)

Data emisji: 12.02.2021

Godzina emisji: 8.15

pp

Czytaj także

"Zapiski z czasów pandemii". Do PFN i Archiwów Państwowych spływają historie rodzin

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 11:33
"O tempora, o mores! Zapiski rodzinnego archiwisty z czasów pandemii A.D. 2020 wywołanej koronawirusem" to hasło konkursu, które ogłosiła Polska Fundacja Narodowa wraz z Archiwami Państwowymi. Uczestnicy konkursu nadsyłają prace, w których opowiadają o swoich doświadczeniach w okresie pandemii koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: szczepionka na COVID-19 będzie dobrowolna, pracujemy już nad logistyką jej dystrybucji

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 11:55
- Szczepionka przeciw koronawirusowi będzie dostępna dla każdego obywatela na zasadzie dobrowolności; pracujemy już nad logistyką ich dystrybucji - poinformował w czwartkowym wpisie na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń