"Musiałaby się oprzeć o jakieś programowe minimum". Protasiewicz o koalicji partii opozycyjnych

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 08:37
- Na pewno tego zaproszenia nie odrzucimy. Na pewno siądziemy do stołu do wstępnych rozmów, jak miałoby wyglądać minimum programowe, bo to jest kluczowe - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jacek Protasiewicz, poseł Koalicji Polskiej na temat koalicji partii opozycyjnych.
Jacek Protasiewicz
Jacek ProtasiewiczFoto: Adam Koniecki / Polskie Radio

Zdaniem Protasiewicza współpraca opozycji "musiałaby się oprzeć o jakieś programowe mimimum".

- Ciężko sobie wyobrazić, że można znaleźć jakiś pełny, spójny program dla przedstawicieli partii Razem i chociażby Polskiego Stronnictwa Ludowego - zauważył gość Polskiego Radia.

PR24 Krzysztof Paszyk 1200.jpg
Poseł PSL: koledzy z PO nie wyciągają wniosków z poprzednich wyborów, szeroka koalicja nie ma sensu

Podkreślił, że "lepszym rozwiązaniem byłyby dwa opozycyjne bloki, żeby nie zgubić wyborców, bowiem wyborcy są bardzo wrażliwi na punkcie niektórych kwestii".

Pytany o pomysł Koalicji 276 stwierdził, że patrzy na niego "w kontekście sondażu niedawno zrobionego przez IPSOS, czyli poważną pracownię, o tym, że taka koalicja miałaby szansę, czyli istnieje możliwość osiągnięcia takiego wyniku przez partie opozycyjne".


Posłuchaj
20:21 [STUDIA]S4_(PCM) 15 luty 2021 08_16_46.mp3 Jacek Protasiewicz o koalicji partii opozycyjnych (Jedynka/Sygnały Dnia)

 

- To wcale nie jest łatwe do osiągnięcia, głównie ze względu na kwestie światopoglądowe, które nie tylko dzielą polityków, ale co ważniejsze, mogą różnić wyborców partii opozycyjnych - zaznaczył.

Czytaj także:

Zwrócił uwagę na to, że jak na razie "do rozmów nie przystąpiono". - To była prezentacja jakiejś idei - powiedział Protasiewicz. Jego zdaniem dobrze, że Borys Budka i Rafał Trzaskowski "wykazują takie poszukiwania rozwiązania aktualnej sytuacji, aczkolwiek żadnych konkretnych rozmów nie było".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadząca: Katarzyna Gójska
Gość: Jacek Protasiewicz (Koalicja Polska)
Data emisji: 15.02.2021
Godzina emisji: 8.16

itom

Czytaj także

Katarzyna Piekarska: nie ma powrotu do tzw. kompromisu aborcyjnego

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2021 13:56
- Nie uważam, że aborcja jest ok, czy że jest "na pstryknięcie", ale czasami jest mniejszym złem i ostatecznie wybór powinien należeć do kobiety - powiedziała Katarzyna Piekarska z Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy sondaż partyjny. Zobacz, ile mandatów dla PiS, a ile dla PO i Hołowni

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2021 14:42
PiS mógłby liczyć w wyborach na 37,4 proc. głosów, Koalicja Obywatelska na 21,5 proc., a ruch Polska 2050 Szymona Hołowni na 16,2 proc. - wynika z opublikowanego w niedzielę sondażu pracowni Estymator dla serwisu DoRzeczy.pl.
rozwiń zwiń