Szef MON: stawiamy na budowę nowych polskich okrętów obrony wybrzeża

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 08:04
- Zapadła decyzja, że postawimy na okręt obrony wybrzeża, który będzie się charakteryzował możliwością obrony przeciwrakietowej, przeciwlotniczej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister Mariusz Błaszczak, nawiązując do nowych planów MON. 
Mariusz Błaszczak
Mariusz Błaszczak Foto: Andrzej Gralewski/Polskie Radio

- Chciałbym, by były trzy takie okręty. Ich budowę rozpoczniemy w polskiej stoczni, na polskim wybrzeżu - zapowiedział Mariusz Błaszczak w radiowej Jedynce.


Posłuchaj
17:39 PR1 2021_02_23-07-15-18_for_media.mp3 Mariusz Błaszczak: w pierwszej kolejności postawimy na okręt obrony wybrzeża (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Minister wyjaśnił, że przeciągają się negocjacje w sprawie zakupu używanych okrętów podwodnych ze Szwecji. - Negocjacje nie idą w dobrym kierunku, zaniepokojeni jesteśmy czasem, jeśli chodzi o możliwość pozyskania tych okrętów, i ceną - powiedział szef MON.

- W związku z tym wczoraj zorganizowałem odprawę, rozmawialiśmy na ten temat z dowódcami Wojska Polskiego i zapadła decyzja, że w pierwszej kolejności postawimy na okręt obrony wybrzeża - podkreślił Mariusz Błaszczak. Jak dodał, okręt będzie się charakteryzował możliwością obrony przeciwrakietowej, przeciwlotniczej - na pokładzie będzie posiadał rakiety "o zasięgu zbliżonym do nadmorskiej jednostki rakietowej".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Rozmawiała: Piotr Gociek

Gość: Mariusz Błaszczak (minister obrony narodowej)

Data emisji: 23.02.2021 

Godzina emisji: 7.15

pg 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wojsko musi być liczne i mieć najlepszy sprzęt". Szef MON o planach na 2021 rok

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 23:25
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak mówił w TVP Info, że w przyszłym roku Wojsko Polskie będzie kontynuować rozpoczęte programy modernizacyjne. Dodał, że na początku przyszłego roku zostanie sfinalizowane przedsięwzięcie związane z obronnością kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON: zwiększenie amerykańskich sił w Polsce przesądzone, zobowiązania utrzymane

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 09:07
- Zwiększenie ilości amerykańskich wojsk w Polsce jest przesądzone, zobowiązania poprzedniej administracji zostają utrzymane - zapewnił szef MON Mariusz Błaszczak, który w czwartek rozmawiał z nowym sekretarzem obrony USA Lloydem Austinem.
rozwiń zwiń